Menü

Bombaformában szülés után is?

Mennyi időt adhat ma egy nő magának arra, hogy szülés után visszanyerje a formáját? Egyáltalán lényeges ez a kérdés?

Egyre több nő kezd el tudatosan tenni azért, hogy szülés után visszanyerje alakját. Ez nem feltétlenül hiúsági kérdés, szerepet játszhat benne a saját test integritásának, kontrolljának visszaszerzése utáni vágy, illetve megfelelő erőnlét elérése.

Nemrégiben igen csak nagy port kavart fel az az eset, amikor egy fehérnemű modell kismama posztolta nem mindennapi képeit. Szülés előtt és után is topformában, és kocka hassal. Sokakat felháborított, hogy a modellnek még a terhesség utolsó hónapjában is alig gömbölyödött a pocakja, és a szülés után 4 nappal közzé tett képen már ismételten tökéletes alakkal pózol. Helyén kell kezelni a dolgokat! Vagyis nyilván ez egy szélsőséges eset, hátterében fel kell ismernünk a figyelemfelkeltés, polgárpukkasztás, saját image építés motivációját. A modell egyébként teljesen egészséges kisgyermeknek adott életet, azt hiszem, példáját sem elítélni, sem követendőnek minősíteni nem kell.

Abban, hogy ez a kérdés igenis egyre inkább foglalkoztatja a nőket, szerepet játszik az a szemléletváltozás, mely szerint a női szerep az anyaságban nem merül ki. Igen, azért mert szülünk, gyereket nevelünk, nem kell elhagynunk magunkat, feláldozva énünket az anyaság oltárán. De azt hogy hol van ebben a határ, nagyon nehéz megmondani.

A várandóság, az anyává válás időszaka igencsak átrendezi a fontossági sorrendet, a szülést követően általában kevés embernek jut eszébe, hogy sportolással illetve diétázással foglalkozzon. De egyáltalán nem elítélendő, ha valaki szülést követően akár egészen korán elkezd sportolni. A sport lehet a kikapcsolódás eszköze is, segítségével levezethető a sok-sok feszültség, melytől valljuk be őszintén, a baba első éve (utána sem) egyáltalán nem mentes.

A bevezetőben feltett kérdésre mindenkinek magának kell választ adnia. A lényeg abban ragadható meg, hogy a választás inkább belső igényből fakadjon, mert, ha pusztán társadalmi, külső elvárások dominálnak, akkor rossz útra kerülünk. 

Fotó:
Pixabay.com

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.