Bombaformában szülés után is?
- Dátum: 2015.05.14., 09:33
- alak, bombaforma, sport, szülés, várandóság
Mennyi időt adhat ma egy nő magának arra, hogy szülés után visszanyerje a formáját? Egyáltalán lényeges ez a kérdés?
Egyre több nő kezd el tudatosan tenni azért, hogy szülés után visszanyerje alakját. Ez nem feltétlenül hiúsági kérdés, szerepet játszhat benne a saját test integritásának, kontrolljának visszaszerzése utáni vágy, illetve megfelelő erőnlét elérése.
Nemrégiben igen csak nagy port kavart fel az az eset, amikor egy fehérnemű modell kismama posztolta nem mindennapi képeit. Szülés előtt és után is topformában, és kocka hassal. Sokakat felháborított, hogy a modellnek még a terhesség utolsó hónapjában is alig gömbölyödött a pocakja, és a szülés után 4 nappal közzé tett képen már ismételten tökéletes alakkal pózol. Helyén kell kezelni a dolgokat! Vagyis nyilván ez egy szélsőséges eset, hátterében fel kell ismernünk a figyelemfelkeltés, polgárpukkasztás, saját image építés motivációját. A modell egyébként teljesen egészséges kisgyermeknek adott életet, azt hiszem, példáját sem elítélni, sem követendőnek minősíteni nem kell.
Abban, hogy ez a kérdés igenis egyre inkább foglalkoztatja a nőket, szerepet játszik az a szemléletváltozás, mely szerint a női szerep az anyaságban nem merül ki. Igen, azért mert szülünk, gyereket nevelünk, nem kell elhagynunk magunkat, feláldozva énünket az anyaság oltárán. De azt hogy hol van ebben a határ, nagyon nehéz megmondani.
A várandóság, az anyává válás időszaka igencsak átrendezi a fontossági sorrendet, a szülést követően általában kevés embernek jut eszébe, hogy sportolással illetve diétázással foglalkozzon. De egyáltalán nem elítélendő, ha valaki szülést követően akár egészen korán elkezd sportolni. A sport lehet a kikapcsolódás eszköze is, segítségével levezethető a sok-sok feszültség, melytől valljuk be őszintén, a baba első éve (utána sem) egyáltalán nem mentes.
A bevezetőben feltett kérdésre mindenkinek magának kell választ adnia. A lényeg abban ragadható meg, hogy a választás inkább belső igényből fakadjon, mert, ha pusztán társadalmi, külső elvárások dominálnak, akkor rossz útra kerülünk.
Fotó:
Pixabay.com
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.