Gyömbérrel a gyógyulásért
- Dátum: 2015.06.14., 14:59
- betegség, fertőtlenítés, gyógyszer, gyógytea, gyógyulás, gyömbér, gyömbérgyökér, megelőzés, szopogatós tabletta, tea, torokfájás, torokfertőtlenítő
A televízióreklámokban mást sem látunk, mint a különböző gyógyszertári orvosságok, recept nélküli gyógyhatású készítmények reklámjait, amelyek szinte teljesen elborították már a műsorok közti reklámblokkokat. Így könnyű elfelejteni, hogy szintetikus anyagok helyett természetes dolgokkal is gyógyulhatunk, amelyek nem kerülnek több ezer forintba, és sokkal egészségesebbek is.
A gyömbér a legtöbb zöldségesnél, valamint nagyobb élelmiszerüzlet zöldség-gyümölcs részlegén kapható, és egyetlen gyömbérgyökér nagyon hosszan elegendő ahhoz, hogy megelőzzük a betegségeket, valamint probléma esetén kúráljuk vele magunkat. A gyömbér ugyanis kiváló fertőtlenítő hatással rendelkezik.
Alkalmazása nagyon egyszerű: vágjunk le belőle egy kb. 5 forintos méretű darabkát, és ezt rágcsáljuk, valamint tartsuk a szánkban a szájpadlásunkhoz szorítva. Először csípős lesz, de hamar hozzá lehet szokni, és gondoljunk arra, hogy mindeközben a kiváló fertőtlenítő hatása működik. Akár egész nap és egész éjjel használhatjuk, nem lehet túladagolni, mint a gyógyszereket. Meglátjuk, hogy a bacilusok hamar menekülőre fogják majd!
Mindenféle megfázás, torokfájás, egyéb hétköznapi megbetegedés esetén kiváló ellenszer. Gyakorlatilag ez a természet tárházának torokfertőtlenítője, a ma már nagyon népszerű fertőtlenítő szopogatós tablettákat, cukorkákat kiválóan helyettesíti.
Előnyeit akkor is élvezhetjük, ha teát készítünk belőle: reszeljünk le belőle 3-4 teáskanálnyi mennyiséget a reszelő legkisebb lyukán, majd áztassuk öt percre forró vízbe, de semmiképpen sem fém, hanem kerámia, vagy üvegedényben, majd szűrjük le. Citrommal ízesítve finom és intenzív ízhatású, természetes teát kaphatunk.
Fotó:
Pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?