Nemcsak a naptej létezik
- Dátum: 2015.07.05., 23:36
- folyadék, folyadékpótlás, gyümölcs, hőség, kánikula, Nap, naptej, nyár, zöldség
A nagy nyári kánikulában fokozottan érdemes odafigyelni a hőség és a leégés jelentette potenciális veszélyre. Nemcsak a naptej létezik.
A nyár és a nap nem az ellenségünk, ugyanakkor mindkettő potenciális veszélyforrás, különösen akkor, ha felelőtlenül viselkedünk kánikula idején.
A leégésnek nemcsak pillanatnyi fájdalmas, hanem hosszú távon akár súlyos egészségügyi következményei lehetnek. A folyadékpótlás elmulasztása szintén károsan hat szervezetünkre. Naptej, árnyék és víz – ez az alapfelszereltség, de van több is!
Hőség idején felértékelődik az egyébként is fontos zöldség és gyümölcsfogyasztás, akadnak olyan finomságok (ilyen például az eper, vagy a répa), amelyek bizonyos összetevőiknek köszönhetően akár a leégés veszélyének csökkentésében is segíthetnek. Azaz voltaképpen belső fényvédőként működnek.
A vitaminok, antioxidánsok nyújtotta előnyök mellett a vízben bővelkedő termények hasznos szerepet játszhatnak folyadékpótlásunkban. Ilyen például a görögdinnye, amelynek szezonja van, finom, értékes és lédús táplálék. Az úgynevezett szendvics-zöldségek közül ilyenkor érdemes előnyben részesíteni a paradicsomot, amely szintén jó hidratáló. Ahogyan a vízben különösen gazdag uborka is. A menüt megbolondíthatjuk egy kis salátával is.
A víz mellett nyugodtan lehet másféle folyadékot is bevinni, sőt ha nem cukros és alkoholos, érdemes is minél többet. A szakértők a teát ajánlják, különösen a zöld fajták lehetnek hasznosak a hőségben.
Fotó:
Pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
A sokoldalú rozmaring
A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.