Menü

Nemcsak a naptej létezik

A nagy nyári kánikulában fokozottan érdemes odafigyelni a hőség és a leégés jelentette potenciális veszélyre. Nemcsak a naptej létezik.

A nyár és a nap nem az ellenségünk, ugyanakkor mindkettő potenciális veszélyforrás, különösen akkor, ha felelőtlenül viselkedünk kánikula idején.

A leégésnek nemcsak pillanatnyi fájdalmas, hanem hosszú távon akár súlyos egészségügyi következményei lehetnek. A folyadékpótlás elmulasztása szintén károsan hat szervezetünkre. Naptej, árnyék és víz – ez az alapfelszereltség, de van több is!

Hőség idején felértékelődik az egyébként is fontos zöldség és gyümölcsfogyasztás, akadnak olyan finomságok (ilyen például az eper, vagy a répa), amelyek bizonyos összetevőiknek köszönhetően akár a leégés veszélyének csökkentésében is segíthetnek. Azaz voltaképpen belső fényvédőként működnek.

A vitaminok, antioxidánsok nyújtotta előnyök mellett a vízben bővelkedő termények hasznos szerepet játszhatnak folyadékpótlásunkban. Ilyen például a görögdinnye, amelynek szezonja van, finom, értékes és lédús táplálék. Az úgynevezett szendvics-zöldségek közül ilyenkor érdemes előnyben részesíteni a paradicsomot, amely szintén jó hidratáló. Ahogyan a vízben különösen gazdag uborka is. A menüt megbolondíthatjuk egy kis salátával is.

A víz mellett nyugodtan lehet másféle folyadékot is bevinni, sőt ha nem cukros és alkoholos, érdemes is minél többet. A szakértők a teát ajánlják, különösen a zöld fajták lehetnek hasznosak a hőségben.

Fotó:
Pixabay.com 

Amit a só fogyasztásáról tudni kell

Nagyon felkapott téma az egészséges táplálkozás terén a kevesebb só fogyasztása, de azért nem jó átesni a ló túloldalára. Sóra szüksége van a szervezetnek, de nem mindegy mennyire és milyenre.

Régi húsvéti szokások

A húsvét a kereszténység egyik legjelentősebb ünnepe. Ma már inkább a tavaszvárás, és a tavasz eljövetelének jele, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak, és sokaknál vallástalan jelentéssel bír. Azonban az ünnephez rengeteg régi (ma már vicces) hagyomány kapcsolódik, amelyek közül olvashatunk néhányat ebben a cikkben.

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba?

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba? Plüss nyuszi/csirke/kacsa vagy csoki nyuszi/csirke/kacsa a tökéletes választás! – olvasom az egyik állatvédő egyesület facebook oldalán és megmondom őszintén teljes mértékben egyetértek a felhívásukkal!

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

Mit tegyünk éjszakai köhögés ellen?

Az éjszakai köhögés több okból is kialakulhat, lehet szezonális megfázás, arcüreg- vagy mandulagyulladás, esetleg a fűtési szezonra jellemző száraz levegő vagy akár asztma, allergia miatt. Ha a tünetek tartósan fennállnak, orvosi segítséghez kell fordulni.