Menü

Korán kezdődhet a csontritkulás

Mi lesz azokkal, akik nem mozognak eleget fiatalon? Elhízás, cukorbetegség? Igen, ezek is előfordulhatnak, ugyanakkor egy másik súlyos problémával is szembe kell nézniük az érintetteknek. Ez pedig a csontritkulás.

Kutatók bebizonyították, hogy az életmód még annál is nagyobb szerepet játszik a csontritkulás kialakulásának kockázatában, mint, ahogyan azt korábban hittük. A legfontosabb időszak a gyerekkor és a kamaszkor, illetve a korai felnőttkor. Ha ezekben az életszakaszokban megvonjuk magunktól a testmozgást, azaz több időt tespedünk a székben, fotelben a televízió, vagy a számítógép előtt, akkor annak komoly következményei lehetnek.

A csontsűrűség, csontjaink szilárdsága ugyanis húszas éveink elejére alakul ki teljesen, és a váz nem lesz elég erős akkor, ha nem dolgoztatjuk. A legfontosabb az ülő tevékenységek időtartamának a csökkentése (a nem kötelező tespedést lehetőleg napi 4-5 óra alá kellene mérsékelni), valamint a fizikai gyakorlatok végzése, azaz a sportolás is nagyon lényeges.

Hiába megfelelő a kalcium és a D-vitamin bevitelünk akkor, ha nem mozgunk hozzá eleget a megfelelő fejlődési szakaszban. Az ülő életmód megváltoztatása ugyanakkor egyáltalán nem könnyű. A modern használati eszközök szinte gúzsba kötik az embert, még a munkáján, iskolai elfoglaltságán kívül is.

Éppen ezért a nevelésben kell tudatosítani a fiatalokra leselkedő veszélyek elleni hatékony fellépés fontosságát.

Fotó:
Pixabay.com

 

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.