Menü

Egy könyv, ami válaszol a miért-ekre

Könyvajánló sorozatunk újabb kötete, a Bátor lelkek igazán nehéz feladatra vállalkozik. Olyan nehéz kérdésekre próbál választ adni, mint hogy miért betegszünk meg, miért érnek minket komoly kihívások az életben. A spirituális szemléletű irodalom új megvilágításba helyezi a nehéznek tűnő életeseményeinket.

Vajon miért lesz valaki rákos, vagy AIDS-es? Miért születik ő, vagy a gyermeke fogyatékossággal? Miért találkozik az ember olyan kihívással az életében, hogy túlságosan hamar elveszíti azt, akit a legjobban szeret? Ezek azok a kérdések, amelyekre a „hétköznapi” ember nem talál magyarázatot, ami felett nem tud napirendre térni. Azt mondja, hogy „szerencsétlen vagyok”, vagy hogy „ver, büntet engem az Isten” – hitrendszertől függően. De amennyiben ő maga közvetlenül találkozik ezen életeseményekkel, helyzetekkel, úgy szinte biztos, hogy miértek zakatolnak benne hosszú-hosszú időkön át. Válasz pedig nagyon ritkán érkezik.

Robert Schwartz, a könyv írója ezekre a kérdésekre próbál választ találni – nem átlagos módon. A spirituális szemléletű kötet írója segítőivel és történeteivel rávilágít: nagyon úgy tűnik, hogy ezeket a kihívásokat saját magunk választjuk születésünk előtt, amikor összeállítjuk az élettervünket. Mindez nem azt jelenti, hogy sorsunk egyféleképpen van megírva, és nem létezik semmiféle saját döntés, vagy akarat. Viszont bizonyos, hogy egyes kihívásokat tudatosan építünk be mint tényt, vagy lehetőséget az életünkbe, azért, hogy tanuljunk és tapasztaljunk.

A Bátor lelkek egy nyitogató, szemléletformáló irodalom. Azoknak is érdemes elolvasásra, akik nem hisznek a halálon túli életben, a spirituális, tudatos életszemléletben. Ha találkoztak már bármilyen komolyabb kihívással, vagy nehézséggel az életükben, akkor nekik is rejtegethet válaszokat a könyv. 

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.