Menü

Egy könyv, ami válaszol a miért-ekre

Könyvajánló sorozatunk újabb kötete, a Bátor lelkek igazán nehéz feladatra vállalkozik. Olyan nehéz kérdésekre próbál választ adni, mint hogy miért betegszünk meg, miért érnek minket komoly kihívások az életben. A spirituális szemléletű irodalom új megvilágításba helyezi a nehéznek tűnő életeseményeinket.

Vajon miért lesz valaki rákos, vagy AIDS-es? Miért születik ő, vagy a gyermeke fogyatékossággal? Miért találkozik az ember olyan kihívással az életében, hogy túlságosan hamar elveszíti azt, akit a legjobban szeret? Ezek azok a kérdések, amelyekre a „hétköznapi” ember nem talál magyarázatot, ami felett nem tud napirendre térni. Azt mondja, hogy „szerencsétlen vagyok”, vagy hogy „ver, büntet engem az Isten” – hitrendszertől függően. De amennyiben ő maga közvetlenül találkozik ezen életeseményekkel, helyzetekkel, úgy szinte biztos, hogy miértek zakatolnak benne hosszú-hosszú időkön át. Válasz pedig nagyon ritkán érkezik.

Robert Schwartz, a könyv írója ezekre a kérdésekre próbál választ találni – nem átlagos módon. A spirituális szemléletű kötet írója segítőivel és történeteivel rávilágít: nagyon úgy tűnik, hogy ezeket a kihívásokat saját magunk választjuk születésünk előtt, amikor összeállítjuk az élettervünket. Mindez nem azt jelenti, hogy sorsunk egyféleképpen van megírva, és nem létezik semmiféle saját döntés, vagy akarat. Viszont bizonyos, hogy egyes kihívásokat tudatosan építünk be mint tényt, vagy lehetőséget az életünkbe, azért, hogy tanuljunk és tapasztaljunk.

A Bátor lelkek egy nyitogató, szemléletformáló irodalom. Azoknak is érdemes elolvasásra, akik nem hisznek a halálon túli életben, a spirituális, tudatos életszemléletben. Ha találkoztak már bármilyen komolyabb kihívással, vagy nehézséggel az életükben, akkor nekik is rejtegethet válaszokat a könyv. 

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

Kristályok, amelyek segítenek a negatív energiák megóvásától

A kristályok valóban lenyűgöző eszközök lehetnek a negatív energiák elkerülésében és a belső egyensúly megteremtésében. Az alábbiakban összefoglalom a felsorolt kristályok főbb jellemzőit, és hogy hogyan segíthetnek a stressz és a negatív hatások kezelésében.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.