Menü

Rendhagyó edzésnapló – kezdek belejönni?

Folytatom a rendhagyó edzésnaplómat, ahol is arról mesélek Nektek, hogy milyen teljesen kezdőként a konditeremben. Bocsánat, de most már nem is vagyok teljesen kezdő. Nem annyira. Nem annyira, mint első alkalommal.

Már magamtól tudom, hogy merre van az öltöző. Na jó, meg azt is, hogy néhány gépet hogyan kell használni. Mire az edzőm megérkezik, néhány feladatot már teljesítek, megdicsér. S hogy többet bírok-e, mint előtte? Nos, egyáltalán nem. Ettől a néhány alkalomtól nem lehet megerősödni. De tény, hogy valamit talán javít az önbizalmamon az edzés, mert szinte kockásnak látom a hasam a tükörben, míg bemelegítek a szobabiciklin, és vékonynak a testemet az (egyetlenegy) edzőruhámban, amíg végzem a guggolásokat. Sajnos az otthoni tükrökben mindebből semmit sem látok viszont.

Na igen, a guggolások… Ebben kezdett növekedni a teljesítendő mennyiség, ugyanis már a dupláját kell csinálnom, mint első alkalommal. Persze nem a hasprést, ami nekem pont könnyen megy… Abból még ugyanannyit nyomok, bár néha ráteszek egy kicsit szorgalomból, ha már egyszer… Még az sem veszi el a kedvem, hogy a minap olvastam egy tréner oldalán a facebook-on, hogy a hasprés semmit sem ér. Biztos rosszul tudja. Bár erre kevés az esély, de nekem ér valamit, mert hiszek benne, és kész.

A teremben igazi kis csapat van, már mindenki barátságosan fogad. Megkedveltem ezeket a fiatal srácokat, akik ide járnak. Járnak persze lányok is, de ők nem olyan közvetlenek. Nem tudom, mi lehet az oka, talán a női féltékenység? A fiúk pedig felszabadultabbak sportolás közben? Ki tudja, mindenesetre nagyon segítőkészek, és elnézően mosolyognak, hogy csak a rudat emelgetem súlyok nélkül, és hogy minden eszközt a legkisebb fokozaton használok. Pedig nem is sejtik, hogy nemrég még vízzel megtöltött fél literes palackokat emelgettem otthon súlyok gyanánt.

Az edzőm kedves és türelmes, békésen irányítgatja a profi, szálkás, kigyúrt srácokat ugyanúgy, mint a csajokat, akiken semmi izom nem látszik. Mondanom sem kell talán, hogy én jócskán az utóbbi kategóriába tartozom… 

Képünk illusztráció.
Fotó: Pixabay.com

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.

Ellenőrizzük rendszeresen a vércukorszintünket!

Sokak életét keseríti meg a cukorbetegség, ami köztudottan az egyik leggyakoribb népegészségügyi probléma Magyarországon. A cukorbetegséget megelőzi az inzulinrezisztencia, mely sokszor tünetmentesen jelentkezik. Mit jelent a magas vércukorszint és az alacsony vércukorszint és miért ajánlott mérni. Erről szól mai cikkünk.

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.

Amit a hosszú COVID jelenségről tudni érdemes

A COVID-19 világjárvány óta több millió ember fertőződött meg a hivatalos nevén SARS-CoV-2 vírussal. Míg sokan felépülnek a fertőzésből néhány héten belül, egyeseknél hosszabb távú tünetek jelentkeznek, amelyeket összefoglaló néven long COVID-nak nevezünk. Ebben a cikkben ezen jelenségről, annak tüneteiről, hatásairól és kezelési lehetőségeiről tudhatunk meg többet.