Menü

Az okostelefon és én

Nehéz nem észrevenni, hogy mára az okostelefonok milyen fontos részévé váltak életünknek. Velük alszunk, velük kelünk, szinte szó szerint. Vajon túlzás-e azt állítani, hogy telefonjaink családtaggá váltak?

Nyilván sokféle módon hatással van életünkre az okostelefonok használata, kezdve azzal, hogy állandó részvételt nyújt a világhálón, ezáltal folyamatosan kapcsolatban vagyunk másokkal.

Gyakorlatilag a „sose vagyunk egyedül” állapot biztonságát kínálja, de ez az „érzet” elég felületes és becsapós, ráadásul elveszi életünkből az egyedüllét termékeny pillanatait.

Nyilván vannak előnyei és hátrányai is az okostelefonok használatának, egy bizonyos, mára jóval nagyobb hatást gyakorolnak életünkre, mint ahogy gondolnánk. Az okostelefonok használata hatással van életünk több szegmensére is, a gyerekneveléstől kezdve, kapcsolatainkon át sok mindenre. A legújabb kutatások szerint pedig olyannyira szerves részévé vált életünknek, hogy kijelenthető az okostelefon az én kiterjesztéseként is funkcionál.

Utóbbi állítást olyan kísérlettel bizonyították, melyben a résztvevők azokban a helyzetekben, mikor okostelefonjaik nélkül kényszerültek feladatmegoldásra, szeparációs szorongás tüneteit produkálták. Amikor a kísérlet során a résztvevők gátolva voltak, hogy fogadják hívásaikat a telefonjaikon, pulzusuk és vérnyomásuk megemelkedett, és romlott a teljesítményük is. A szakemberek a tünetek alapján a kortünetet „iPhone-szeparációs szorongásnak” nevezték el, mely tünetegyüttes megléte egyértelműen jelzi az okostelefonok kitüntetett szerepét életünkben.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!