Menü

Ilyen az ideális reggel

A reggel alapjaiban határozza meg a napunkat, ezért érdemes nagyobb figyelmet szentelni annak, hogyan töltjük. Tervezés, tudatosság, leleményesség.

Az egész alvással kezdődik, illetve végződik. Az alvásigény személyenként változhat, ugyanakkor az is megállapítható, hogy aki többet alszik, jobban érzi magát, egészségesebb. A jó reggel a korai lefekvéssel kezdődik, mert így tudunk időben felkelni, úgy, hogy ne legyen ezután rohanás az egész napunk. Persze az ideális lefekvési/felkelési időpontot, illetve alvásmennyiséget nagyon nehéz tartani, főleg mondjuk egy sokat dolgozó kisgyerekes szülőnek, de a rendszer a lényeg, az pedig alakítható.

Ha megvan a rendszerünk, mindenképpen tegyük a részévé a kiadós, egészséges reggelit. Nem kell teletömni magunkat, de a kávé/keksz kombináció nem sok energiát tud adni a napra. Maximum egy lökést, sokkal jobb, ha táplálóbb étkeket választunk. A kínálat nagy, mindenki megtalálhatja az ízlésének valót: tej, müzlik, zab és gabonapelyhek, gyümölcs, joghurt, stb...

S ha már energia: ha sportolunk, semmiképpen se hagyjuk ki a nap első étkezését, s az is igaz, hogy a reggeli mozgás még több pluszenergiát tud nekünk adni. Bizony, az ember általában nehezen passzírozza be napirendjébe a reggeli/délelőtti sportolást, de megéri. Legyen az futás, séta, bicikli, vagy konditerem, gyorsan tapasztaljuk az energiaszintünkre gyakorolt jótékony hatást.

Mindennek a kulcsa az idő. Időnk akkor lesz, ha megalkotjuk saját kis rendszerünket, amely tervezéssel, tudatossággal és némi leleményességgel egyáltalán nem elérhetetlen.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?