Menü

Ilyen az ideális reggel

A reggel alapjaiban határozza meg a napunkat, ezért érdemes nagyobb figyelmet szentelni annak, hogyan töltjük. Tervezés, tudatosság, leleményesség.

Az egész alvással kezdődik, illetve végződik. Az alvásigény személyenként változhat, ugyanakkor az is megállapítható, hogy aki többet alszik, jobban érzi magát, egészségesebb. A jó reggel a korai lefekvéssel kezdődik, mert így tudunk időben felkelni, úgy, hogy ne legyen ezután rohanás az egész napunk. Persze az ideális lefekvési/felkelési időpontot, illetve alvásmennyiséget nagyon nehéz tartani, főleg mondjuk egy sokat dolgozó kisgyerekes szülőnek, de a rendszer a lényeg, az pedig alakítható.

Ha megvan a rendszerünk, mindenképpen tegyük a részévé a kiadós, egészséges reggelit. Nem kell teletömni magunkat, de a kávé/keksz kombináció nem sok energiát tud adni a napra. Maximum egy lökést, sokkal jobb, ha táplálóbb étkeket választunk. A kínálat nagy, mindenki megtalálhatja az ízlésének valót: tej, müzlik, zab és gabonapelyhek, gyümölcs, joghurt, stb...

S ha már energia: ha sportolunk, semmiképpen se hagyjuk ki a nap első étkezését, s az is igaz, hogy a reggeli mozgás még több pluszenergiát tud nekünk adni. Bizony, az ember általában nehezen passzírozza be napirendjébe a reggeli/délelőtti sportolást, de megéri. Legyen az futás, séta, bicikli, vagy konditerem, gyorsan tapasztaljuk az energiaszintünkre gyakorolt jótékony hatást.

Mindennek a kulcsa az idő. Időnk akkor lesz, ha megalkotjuk saját kis rendszerünket, amely tervezéssel, tudatossággal és némi leleményességgel egyáltalán nem elérhetetlen.

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.

Sok magnéziumot tartalmazó ételeink

Tudjuk, hogy magnézium nélkül nem tudunk élni, hiányát ételekkel is tudjuk pótolni. Nézzük, hogy mik ezek.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.