Ezt próbáld ki! - Triatlon
A triatlon fiatal sport, ugyanakkor népszerű is. Nehéz, elsősorban olyanoknak ajánlott, akiknek mindegyik sportágban van múltjuk, azonban gyerekek is elkezdhetik.
Az úszásból, kerékpározásból és futásból álló triatlonban több távon is rendeznek versenyeket. A különböző megmérettetések szabályai némileg eltérhetnek egymástól, ahogyan a távok és kategóriák is. Gyerekek is űzik.
A hosszú táv a legtöbb esetben 3,8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból és egy maratoni futásból áll, azaz a végén 42.195 kilométert kell a versenyzőknek teljesíteni. A hosszú távú triatlont ironman-nek is szokás nevezni, az ettől hosszabb viadalokat pedig ultratriatlonnak.
A triatlonhoz természetesen speciális felkészültség szükségeltetik. Az úszást a legtöbb esetben nyílt vízben rendezik, sokszor tengerben, ami nem könnyíti meg az indulók dolgát. Nincs megkötve, milyen úszásnemben kell teljesíteni a távot, a legtöbben a gyorsúszást választják. A sebesség mellett azért, hogy a folytatásra kíméljék a lábukat. A két versenyszám között a triatlonosok depóznak (átöltöznek, felkészülnek, eljutnak az egyik szám céljától a másik rajtjáig, stb.), amelynek ideje szintén számít.
A úszást a kerékpározás követi, az eredeti triatlonban aszfaltos úton kell tekerni. Természetesen ennél a számnál is takarékoskodni kell az erővel.
A futás különösen nagy próba úgy, hogy már két versenyszám bent van az ember testében. Azt is meg kell tanulni, hogy váltsunk a biciklizésről a futásra a legjobban, leghatékonyabban.
A triatlon népszerűsége az elmúlt évtizedekben folyamatosan nőtt, 2000 óta olimpiai versenyszám a sportág.
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?