Menü

Nem elég a mozgás, kell hozzá energia is

Sokszor hangoztatott tétel, hogy az egészséges életmód több összetevős dolog. Az aktív élet mellett a helyes táplálkozást is magában foglalja. Ezt mindenki tudja, de azt már sokan nem, hogy ez pontosan mit is jelent.

A legfontosabb tipp a kiegyensúlyozott a táplálkozás, azaz mindenből csak korlátozott mennyiséget, napi több részletre elosztva. Az értékes fehérjék beviteléről nem szabad megfeledkezni, ahogyan arról sem, hogy komolyabb megterhelés estén a szénhidrát tartalékokat is fel kell tölteni.

A szénhidrátok nemcsak az energia szempontjából fontosak, a szervezet pihenésében, regenerációjában is szerepet játszanak.

Ami a zsírokat illeti, a telített zsírsavakat, és különösen a transz-zsírsavakat általában illik elkerülni, az esszenciális zsírsavaknak viszont pozitív a hatásuk.

A sportolóknál fontos a megfelelő antioxidánsbevitel. Különösen azoknak, akik még kezdők, azaz szervezetük nincs hozzászokva a terheléshez, ugyanakkor az edzettebbek sem hagyhatják figyelmen kívül a terhelés okozta stresszt. Antioxidáns-forrás többek között a C, az A és az E-vitamin.

Ha eldöntöttük azt, hogy milyen mozgásformát részesítünk előnyben, nem árt utánaolvasni annak, hogy az adott sporthoz, milyen táplálkozás illik, esetleg szakemberhez fordulni. Ugyanakkor a fenti alapvető szabályok betartása a hobbisportolók jelentős részénél elegendő kell, hogy legyen.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.