Menü

Autóápolás környezetbarát módon? Lehetséges.

Mint ahogy azt olvasóink már megszokhatták, rendszeresen jelentkezünk környezetvédelmi témákkal. Ezen a héten sincs ez másképp, bár ezúttal teszünk egy kis kitérőt, és nem a csomagolásmentességgel foglalkozunk. Sokan nem veszik figyelembe a környezetvédelem fontosságát, és a Földet kimeríthetetlen erőforrású bolygónak gondolják, sajnos ez nagy tévedés. A szakemberek már régen vészriadót fújtak, az emberek mégsem hajlandóak belátni saját felelősségüket. Pedig egyénileg is sokat tehetünk!

Gondoljunk csak bele, hány autó jár az utakon. Ha mindegyiket környezetszennyező anyaggal mossák le, mind környezetterhelő szélvédőmosó folyadékot használ, akkor mennyit ártunk vele? Sajnos rengeteget. Mit tehetünk azért, hogy kevésbé használjuk ki élő bolygónk értékes erőforrásait az autó-fenntartás kapcsán?

  • Óriási pazarlás ivóvízzel autót mosni! Ha családi házban élünk, akkor gyűjtsük az esővizet, amelyet nyugodtan elhasználhatunk autómosásra.
  • Az autómosók sokszor túlzó mennyiségű vizet használnak. Ha lehetséges, akkor oldjuk meg házilag az autómosást (ez például kiváló házimunka lehet a gyerekeknek), nem csak olcsóbb is ez a megoldás, de víztakarékos is.
  • Használjunk környezetbarát autóápolási szereket! Green Car márkanév alatt találunk például autósampont, és téli, valamint nyári szélvédőmosó folyadékot is.
  • Nem is gondolná, hogy egy-egy autó életidőtartama alatt mennyi szivacsot elhasználunk az autómosáshoz. Manapság már léteznek környezetbarát szivacsok, melyek rostja kenderből, vagy kókuszból készül, a műanyag részt pedig PET-palackok újrahasznosításával állítják elő.
  • Jobb kerülni az eldobható kendőket, ami a műszerfal, vagy a szélvédő tisztítását illeti, ehhez megfelel egy régi ruhadarab is!
  • Az autó kitakarításához nem szükséges minden egyes alkalommal áramot használnunk. Néha az is elég, ha a szöszöket lemosható hengerrel távolítjuk el az ülésről, kefével megtisztítjuk az autóbelsőt, a szőnyegeket pedig lemossuk, vagy kiporoljuk.

Ne feledjük: az autókkal kapcsolatos környezetterhelés nem csak magából a közelekedésből származik, legyünk körültekintőek!

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.