Autóápolás környezetbarát módon? Lehetséges.
- Dátum: 2015.11.13., 12:40
- autóápolás, esővíz, környezetbarát, környezetszennyezés, környezetvédelem, újrahasznosítás
Mint ahogy azt olvasóink már megszokhatták, rendszeresen jelentkezünk környezetvédelmi témákkal. Ezen a héten sincs ez másképp, bár ezúttal teszünk egy kis kitérőt, és nem a csomagolásmentességgel foglalkozunk. Sokan nem veszik figyelembe a környezetvédelem fontosságát, és a Földet kimeríthetetlen erőforrású bolygónak gondolják, sajnos ez nagy tévedés. A szakemberek már régen vészriadót fújtak, az emberek mégsem hajlandóak belátni saját felelősségüket. Pedig egyénileg is sokat tehetünk!
Gondoljunk csak bele, hány autó jár az utakon. Ha mindegyiket környezetszennyező anyaggal mossák le, mind környezetterhelő szélvédőmosó folyadékot használ, akkor mennyit ártunk vele? Sajnos rengeteget. Mit tehetünk azért, hogy kevésbé használjuk ki élő bolygónk értékes erőforrásait az autó-fenntartás kapcsán?
- Óriási pazarlás ivóvízzel autót mosni! Ha családi házban élünk, akkor gyűjtsük az esővizet, amelyet nyugodtan elhasználhatunk autómosásra.
- Az autómosók sokszor túlzó mennyiségű vizet használnak. Ha lehetséges, akkor oldjuk meg házilag az autómosást (ez például kiváló házimunka lehet a gyerekeknek), nem csak olcsóbb is ez a megoldás, de víztakarékos is.
- Használjunk környezetbarát autóápolási szereket! Green Car márkanév alatt találunk például autósampont, és téli, valamint nyári szélvédőmosó folyadékot is.
- Nem is gondolná, hogy egy-egy autó életidőtartama alatt mennyi szivacsot elhasználunk az autómosáshoz. Manapság már léteznek környezetbarát szivacsok, melyek rostja kenderből, vagy kókuszból készül, a műanyag részt pedig PET-palackok újrahasznosításával állítják elő.
- Jobb kerülni az eldobható kendőket, ami a műszerfal, vagy a szélvédő tisztítását illeti, ehhez megfelel egy régi ruhadarab is!
- Az autó kitakarításához nem szükséges minden egyes alkalommal áramot használnunk. Néha az is elég, ha a szöszöket lemosható hengerrel távolítjuk el az ülésről, kefével megtisztítjuk az autóbelsőt, a szőnyegeket pedig lemossuk, vagy kiporoljuk.
Ne feledjük: az autókkal kapcsolatos környezetterhelés nem csak magából a közelekedésből származik, legyünk körültekintőek!
Mikortól számít valaki alkoholistának?

Az alkoholfogyasztás társadalmilag elfogadott része sok kultúrának – egy pohár bor vacsora mellé, sör a barátokkal, pezsgő ünnepléskor. De mikortól válik ez a szokás problémává? Mikortól számít valaki alkoholistának?
Mi az a vasfelszívódási zavar?

A vas többsége a vékonybél első területein szívódik fel. Ha valami akadályozza ezeket a szakaszokat – például gyulladás, cöliákia, Crohn-betegség vagy gyomor-bypass műtét –, akkor kialakulhat felszívódási zavar, még akkor is, ha a táplálékkal elegendő vas jut be a szervezetbe. Mi az a vasfelszívódási zavar?
Kiszáradás – figyelj oda!

A nagy nyári melegben könnyű elfeledkezni arról, hogy eleget igyunk, mert elvonja figyelmünket például a strandolás, pedig a kiszáradás veszélyes sokszor fennáll.
A mesterséges intelligencia használatának előnyei és hátrányai

A mesterséges intelligencia-rendszerek legtöbbje biztonságos és hasznos, növeli a hatékonyságot és költségmegtakarítást tesz lehetővé, egyes rendszerek ugyanakkor kockázatokat is hordoznak magukba, ezért ezek szabályozást igényelnek.
Miért jó, ha van nyelvvizsgánk

Egy nyelvvizsga megszerzése számos előnnyel jár, mind az egyéni életben, mind a szakmai karrierben. A nyelvvizsga igazolja a nyelvtudásodat, ami növeli a munkavállalási esélyeket, lehetőséget ad a továbbtanulásra külföldön, és javítja a kommunikációs készségeidet a mindennapi életben is.