Családban az erő?
- Dátum: 2015.11.30., 10:11
- család, egészség, érzelmi biztonság, ünnep
A harmonikus családban mindenképpen. Egy alapvetően jól működő család nemcsak lelkileg vértezi fel tagjait az élet kihívásaival szemben, hanem bizonyítottan pozitív hatással van az egészségi állapotra is.
De milyen egy jól működő család? Sokféleképpen tud jól működni egy családi rendszer, de a legfontosabb, hogy a családtagok érzelmi és fizikai biztonságra leljenek benne. Ha egy családban elfogadás, meghittség és öröm uralkodik, akkor erőteljes az egészségmegőrző hatása is.
Az ünnepek közeledtével pedig mindig különösen felértékelődik a család szerepe. Az ünnep alkalom arra, hogy a családi kötelékeket szorosabbra fűzzük, és jó lehetőség arra is, hogy kiszakadva a hétköznapok világából, teret adjunk az önfeledtségnek és az egymásra hangolódásnak.
De ha már a hangolódásnál járunk, fontos tudnunk azt is, hogy az életerősítő családi harmónia és meghittség nem teremtődik meg magától egyik napról a másikra. Az ünnep szimbólumai fontosak, de nem mindenhatóak. Ha nem tudunk túl látni az ajándékozáson, a lakomákon és a pihenésen, nem részesülhetünk az ünnep igazán áldásos hatásaiból.
A felkészülésre épp úgy hagyjunk időt és energiát, mint magára az ünnep megélésére. Mindegyiknek a család az alapvető közege. Figyeljünk családtagjainkra, és fedezzük fel újra a pozitív érzelmek erejét. Ez kicsit közhelyesnek tűnik, de számos kutatás bizonyítja, hogy a pozitív érzelmek, az adakozás, a nagyvonalúság jó hatással van kapcsolatainkra, de kedvező hatással bír saját szerveztünk működésére is.
Rohanó, értékválságos világunkban is igyekezzünk meglátni a lényeget: az érzelmi biztonság, az elfogadó szeretet, és az összetartozás életmegtartó ereje nélkül nem tudunk élni, boldogan biztosan nem.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.