Kockázatos „lábon kihordani”
- Dátum: 2015.11.30., 10:20
- Betegség, influenza, kezelés, szövődmény, tüdőgyulladás
Korábbi írásainkban többször is foglalkoztunk a megelőzés fontosságával, de arról is érdemes szót ejteni, hogy mi a helyes cselekvés akkor, ha elkaptuk a betegséget.
A gyógyulás. Nyilván, pofonegyszerű a válasz, ez azonban mégsem olyan egyértelmű, ahogyan azt elsőre gondolnánk. Nem ám, hiszen nagyon sokan gondolják úgy, hogy „nincs bajuk”, „jól vannak”, „mindjárt elmúlik”, azaz nem vesznek tudomást a betegségről, illetve háttérbe helyezik a problémát. Tudni kell: az ilyen magatartásnak akár súlyos következményei is lehetnek.
Erősnek látszani nem rossz, a betegség kezelésében is jól jöhet némi egészséges nagyképűség, azonban túlzásba vitt fitogtatással, vagy a nemtörődömséggel semmire sem megyünk. Sőt, inkább ártunk magunknak.
Mindenki halott már a szövődményekről, ezek egy része – mondjuk akár egy sima influenzánál - könnyedén kórházba (és van úgy, hogy még az a jobbik verzió) juttathat minket. De ha ez a tény nem rémiszt meg minket, akkor gondoljunk arra, mennyire rossz érzés, illetve több szempontból is hátrányos dolog visszaesni egy betegségben, és kiesni egy jó időre az egészséges családi, munkahelyi hétköznapokból.
Ha mondjuk van egy alapbetegségünk, például cukorbetegek, asztmások, vagy allergiásak vagyunk, még inkább kell ügyelnünk arra, hogy kikezeljük az influenzát, mert nagyobb eséllyel kapunk komoly szövődményt, mondjuk tüdőgyulladást.
Ugyanakkor egy teljesen egészséges szervezet is kerülhet rossz helyzetbe, senki sincs védve, így ha úgy is tűnik, lábon simán kihordjuk, gondoljunk arra, milyen áron, illetve kockázati alapon tesszük.
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.