Menü

Létezik megelőzés

A megelőzés sokak szerint csak üres duma, és ők ennek megfelelően is viselkednek: nem tesznek semmit a különböző szezonális betegségek elkerülése érdekében. Pedig higgyék el, van mit tenni!

Amikor az ember megfázik, vagy más kellemetlen betegsége támad, nosztalgikus érzésekkel gondol vissza az egészséges időkre, illetve arra, hogy miért nem tett valamit korábban. Na igen, vajon miért?

Azért, mert amikor egészségesek vagyunk, az egészségünk fontossága háttérbe szorul (tisztelet a tudatos kivételnek!), de amikor fordul a kocka, mindjárt felértékelődik a megelőzés szerepe. Így van, megelőzés igenis létezik és érdemes alkalmazni. Természetesen sok dologba nincs beleszólásunk, ám bőven akadnak hasznos tanácsok.

Az immunrendszer helyes működése alapvető. Hogyan járulhatunk ehhez hozzá? Például az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozással, a rendszeres mozgással. Ha elegendő tápanyaghoz juttatjuk szervezetünket, megfelelő a vitamin- és ásványi anyag bevitelünk, a táplálkozás terén máris megtettük azt, ami tőlünk telik. A téli időszak slágerbetegsége, a megfázás több esetben is elkerülhető, ha megfelelő a D- és C-vitaminszintünk.

A kórokozók távol tartásának egyik legfontosabb módja a rendszeres tisztálkodás, kéz és arcmosás. Annak érdekében, hogy szervezetünk ellenálló legyen, kipihentnek kell lennünk. Ez persze mindenkinél mást jelent, de az biztos, hogy aki nem alszik eleget, könnyebb kap el különböző fertőzéseket.

Nyilvánvalóan száz százalékos védettség nem létezik, azonban a sok apró praktikával igazi eredményt lehet elérni.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?

Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.