Menü

Létezik megelőzés

A megelőzés sokak szerint csak üres duma, és ők ennek megfelelően is viselkednek: nem tesznek semmit a különböző szezonális betegségek elkerülése érdekében. Pedig higgyék el, van mit tenni!

Amikor az ember megfázik, vagy más kellemetlen betegsége támad, nosztalgikus érzésekkel gondol vissza az egészséges időkre, illetve arra, hogy miért nem tett valamit korábban. Na igen, vajon miért?

Azért, mert amikor egészségesek vagyunk, az egészségünk fontossága háttérbe szorul (tisztelet a tudatos kivételnek!), de amikor fordul a kocka, mindjárt felértékelődik a megelőzés szerepe. Így van, megelőzés igenis létezik és érdemes alkalmazni. Természetesen sok dologba nincs beleszólásunk, ám bőven akadnak hasznos tanácsok.

Az immunrendszer helyes működése alapvető. Hogyan járulhatunk ehhez hozzá? Például az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozással, a rendszeres mozgással. Ha elegendő tápanyaghoz juttatjuk szervezetünket, megfelelő a vitamin- és ásványi anyag bevitelünk, a táplálkozás terén máris megtettük azt, ami tőlünk telik. A téli időszak slágerbetegsége, a megfázás több esetben is elkerülhető, ha megfelelő a D- és C-vitaminszintünk.

A kórokozók távol tartásának egyik legfontosabb módja a rendszeres tisztálkodás, kéz és arcmosás. Annak érdekében, hogy szervezetünk ellenálló legyen, kipihentnek kell lennünk. Ez persze mindenkinél mást jelent, de az biztos, hogy aki nem alszik eleget, könnyebb kap el különböző fertőzéseket.

Nyilvánvalóan száz százalékos védettség nem létezik, azonban a sok apró praktikával igazi eredményt lehet elérni.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.