Menü

Edzem és többet eszem…?

Azok, akik nem sportoltak eddig, vagy nem mozogtak rendszeresen, nem biztos, hogy tisztában vannak vele, hogy változtatniuk kell-e a táplálkozásukon az edzéssel egyidejűleg, vagy sem, és ha igen, akkor milyen módon. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy elkezdenek többet enni, csak azért, mert már mozognak is mellette.

Nos, valóban érdemes átalakítani a táplálkozásunkat valamilyen szinten, ha edzésbe kezdünk, de ez közel sem ilyen egyszerű, hogy akkor már több étel kerülhet a tányérunkra. Aki szeretné megtudni, hogy mennyivel ehet többet, és a valóságban mennyi ételt mozog le, az kezdjen el ismerkedni a kalóriaszámolással. Lehetséges, hogy meg fog lepődni: egy hosszú, erőteljes séta a futógépen jó, ha eléget egy pohár joghurtnyi kalóriát.

Így a kezdő sportolónak nem is az étel mennyiségét kell növelnie, bár tudjuk, ennek a hírnek sokan nem örülnek. Inkább a táplálkozás minőségén érdemes javítani, hogy "bírjuk erővel" a sportolást. Például válasszuk meg egészséges arányban a fehérjék, szénhidrátok és zsírok arányát. Amint arról már írtunk ebben segít a Kalóriabázis nevű weboldal.

Ha ugyanis a fogyókúra miatt kevés szénhidrátot eszünk, akkor nem fogjuk jól bírni a mozgást. Persze nem csokitortára és cukorkára van szükség, hanem egészséges, magas rosttartalmú szénhidrát-forrásokra. A zsírokat szintén nem érdemes teljesen elhagyni, hiszen ez a nőknél akár a hormonrendszer megfelelő működését is akadályozhatja. A megfelelő mértékű fehérjebevitel pedig szintén nagyon fontos.

A mozgásba kezdők legtöbbjének tehát nem többet érdemes ennie, hanem okosabban. Persze akire épp az volt jellemző, hogy túl keveset evett, vagy a súlya alacsony volt, és így fogott a mozgásba, annak azonnal tömegelésre van szüksége. Mindehhez érdemes kikérni egy táplálkozási és mozgási tanácsadó véleményét, mert sok esetben nekik még nehezebb dolguk van, mint a fogyni vágyóknak.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

A sokoldalú rozmaring

A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?