Menü

Edzem és többet eszem…?

Azok, akik nem sportoltak eddig, vagy nem mozogtak rendszeresen, nem biztos, hogy tisztában vannak vele, hogy változtatniuk kell-e a táplálkozásukon az edzéssel egyidejűleg, vagy sem, és ha igen, akkor milyen módon. Sokan beleesnek abba a hibába, hogy elkezdenek többet enni, csak azért, mert már mozognak is mellette.

Nos, valóban érdemes átalakítani a táplálkozásunkat valamilyen szinten, ha edzésbe kezdünk, de ez közel sem ilyen egyszerű, hogy akkor már több étel kerülhet a tányérunkra. Aki szeretné megtudni, hogy mennyivel ehet többet, és a valóságban mennyi ételt mozog le, az kezdjen el ismerkedni a kalóriaszámolással. Lehetséges, hogy meg fog lepődni: egy hosszú, erőteljes séta a futógépen jó, ha eléget egy pohár joghurtnyi kalóriát.

Így a kezdő sportolónak nem is az étel mennyiségét kell növelnie, bár tudjuk, ennek a hírnek sokan nem örülnek. Inkább a táplálkozás minőségén érdemes javítani, hogy "bírjuk erővel" a sportolást. Például válasszuk meg egészséges arányban a fehérjék, szénhidrátok és zsírok arányát. Amint arról már írtunk ebben segít a Kalóriabázis nevű weboldal.

Ha ugyanis a fogyókúra miatt kevés szénhidrátot eszünk, akkor nem fogjuk jól bírni a mozgást. Persze nem csokitortára és cukorkára van szükség, hanem egészséges, magas rosttartalmú szénhidrát-forrásokra. A zsírokat szintén nem érdemes teljesen elhagyni, hiszen ez a nőknél akár a hormonrendszer megfelelő működését is akadályozhatja. A megfelelő mértékű fehérjebevitel pedig szintén nagyon fontos.

A mozgásba kezdők legtöbbjének tehát nem többet érdemes ennie, hanem okosabban. Persze akire épp az volt jellemző, hogy túl keveset evett, vagy a súlya alacsony volt, és így fogott a mozgásba, annak azonnal tömegelésre van szüksége. Mindehhez érdemes kikérni egy táplálkozási és mozgási tanácsadó véleményét, mert sok esetben nekik még nehezebb dolguk van, mint a fogyni vágyóknak.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Dolgok, amik a fehérjeszegény diéta hatásai

30 éves korunkig a szervezet gyorsan regenerálja önmagát, 30 év után azonban sokkal könnyebben törnek a csontok, mint gyógyulnak. Hogy erősítheted meg tested vázát? Természetesen kalciummal, amelynek a fehérje a legjobb forrása.

Sör a női és férfi szépségért és fiatalságért

Hogyan fiatalít, szépít? Jótékony az alvásra és az intelligenciára. Hogyan használjuk a sört külsőleg? Kutatási eredmények a sör hatásáról.