Tippek túléléshez
- Dátum: 2015.12.14., 08:22
- alvás, egészség, Életmód, közösségi élet, munka, pihenés, táplálkozás, testmozgás
Ahogy öregszünk, egyre nagyobb eséllyel lesz valamilyen egészségügyi problémánk. A kockázatokat azonban csökkenthetjük, nem kell semmi extra dologra gondolni. Az extra az, ha hosszútávon tudjuk tartani vállalásainkat. Ezek: kiegyensúlyozott táplálkozás, rendszeres testmozgás.
Az alapvető életmódbeli tanácsok mellett számos kisebb praktika akad, olyan, amelyek segítségével növelhetjük esélyünket a közép- és időskori egészséges életre. Itt van mindjárt a munka. Az most bután hangzik, hogy nem szabad túlzásba vinni, de ha másképp fogalmazunk, könnyű belátni a tanács igazságtartalmát. Akár ülő, akár fizikai munkát végzünk, próbáljunk odafigyelni a pihenésre, és ami nagyon fontos: a megfelelő mennyiségű alvásra.
A kiegyensúlyozott táplálkozást már említettük, ez a fontos tápanyagok bevitele és a káros élelmiszerek mellőzése mellett azt is jelenti, hogy tartjuk a napi étkezések sorrendjét, ritmusát.
A dohányzás veszélyeiről, kockázatairól szinte felesleges külön szót ejteni, ahogyan az alkoholbevitel mennyiségének csökkentése is erősen ajánlott.
Hazánkban különösen gyakori probléma a kisebb, vagy akár nagyobb egészségügyi problémák elbagatellizálása. Ez nem jó taktika, inkább vizsgáltassuk ki magunkat feleslegesen, mert a késlekedés súlyos következményekkel járhat.
A valódi közösségi élet fontosságát a mai internetes világban érdemes kiemelni. Ne hagyjuk leépülni távolabbi családi és baráti kapcsolatainkat, még akkor se, ha ez külön erőfeszítésbe kerül.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?