Menü

Tippek túléléshez

Ahogy öregszünk, egyre nagyobb eséllyel lesz valamilyen egészségügyi problémánk. A kockázatokat azonban csökkenthetjük, nem kell semmi extra dologra gondolni. Az extra az, ha hosszútávon tudjuk tartani vállalásainkat. Ezek: kiegyensúlyozott táplálkozás, rendszeres testmozgás.

Az alapvető életmódbeli tanácsok mellett számos kisebb praktika akad, olyan, amelyek segítségével növelhetjük esélyünket a közép- és időskori egészséges életre. Itt van mindjárt a munka. Az most bután hangzik, hogy nem szabad túlzásba vinni, de ha másképp fogalmazunk, könnyű belátni a tanács igazságtartalmát. Akár ülő, akár fizikai munkát végzünk, próbáljunk odafigyelni a pihenésre, és ami nagyon fontos: a megfelelő mennyiségű alvásra.

A kiegyensúlyozott táplálkozást már említettük, ez a fontos tápanyagok bevitele és a káros élelmiszerek mellőzése mellett azt is jelenti, hogy tartjuk a napi étkezések sorrendjét, ritmusát.

A dohányzás veszélyeiről, kockázatairól szinte felesleges külön szót ejteni, ahogyan az alkoholbevitel mennyiségének csökkentése is erősen ajánlott.

Hazánkban különösen gyakori probléma a kisebb, vagy akár nagyobb egészségügyi problémák elbagatellizálása. Ez nem jó taktika, inkább vizsgáltassuk ki magunkat feleslegesen, mert a késlekedés súlyos következményekkel járhat.

A valódi közösségi élet fontosságát a mai internetes világban érdemes kiemelni. Ne hagyjuk leépülni távolabbi családi és baráti kapcsolatainkat, még akkor se, ha ez külön erőfeszítésbe kerül.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.