Menü

Mit NE fogadj meg a következő évre?

Az újév alkalmából sorra jönnek a szokásos fogadalmak. Mi az, amit semmiképp se fogadj meg, sok sorstársaddal ellentétben? Helyette pedig hogy érdemes tenned a változásokért? Fogadd meg, hogy elolvasod az alábbi cikkünket, és megtudhatod :)

  • "Eszméletlen hatékony fogyókúrába kezdek! Márciusra bombázó/adonisz leszek!" - Szuper kezdeti lelkesedés, és még nagyobb csalódás szokta kísérni ezt a fajta fogadalmat. Miért? Az emberek az ünnepek utáni dőzsölés után hirtelen akarnak áttérni a diétás étkezésre, amelyre nem készítik fel a szervezetüket, nem tartanak fokozatosságot, így egyik végletből a másikba esnek. A táplálkozással túlterhelt szervezetüket hirtelen éheztetni kezdik, ezt pedig nem lehet sokáig bírni. Vagy feladják, mert nem bírják a folyamatos éhségérzetet, vagy a szervezetük ad le vészjelzéseket, valamilyen rosszullét, vagy betegség formájában.
    Mit tegyünk helyette? Kezdjünk inkább okos, fokozatos életmódváltásba! Lassan csökkentsük az ételek mennyiségét, főzzünk az eddigiekhez hasonló ételeket, csak egészségesebb alapanyagokból, vagy határozzuk meg bölcsen, hogy az adott ételt melyik napszakban fogyasztjuk

  • "Bár eddig nem sportoltam, de ez mostantól megváltozik: jövőre elindulok egy fittness bajnokságon!" Hát persze. Eddig élt a kifogással, hogy nincs ideje sportolni, most pedig időmilliomos lett? A konditerembe járók nagy része már januártól kezdve alig várja a márciust. Hogy miért? Addigra csökken az újévi fogadalmat tevők lelkesedése, addigra kopnak ki azok az emberek, akik a kezdeti lelkesedést követően inkább visszatérnek a kényelmes életmódjukhoz. Itt is érdemes fokozatosságot tartani. Fogadjunk meg előbb kisebb, teljesíthetőbb célokat, próbáljuk ki, hogy melyek a hozzánk passzoló sportágak és gyakorlatsorok, vagy kérjük ki személyi edző segítségét, hogy miként tudunk egy ésszerű, szakértelemmel felépített edzéstervet követni! Így sokkal több az esély a tartós eredményre és a hosszú távú lelkesedésre.
  • Amennyiben valamilyen rossz szokásunktól, szenvedélyünktől szeretnénk megszabadulni, akkor járjunk utána alaposan, olvassunk róla, vagy kérjük szakember segítségét! Ugye, nincs értelme negyedszer is leszokni a dohányzásról januárban, hogy aztán februártól ugyanúgy füstöljünk, mint máskor...? Érdemes jelentkezni egy leszoktató programra, vagy pszichológus segítségét kérni a tevékenységünk hátterének megértése érdekében. Mindig kezeljük komplexen a problémát, a változáshoz ugyanis ez szükséges. Példának okáért, az elhízás hátterében sem csupán rossz étkezési szokások állnak, hanem negatív lelki attitűdök is. A cigarettázásnál sem véletlen az orális fixáció, valamint az egészségtelen stresszkezelési módszer. Hatékonyabbak lehetünk, ha megtaláljuk ezeknek a gyökerét, sőt mi több, helyettesítjük azokat valamilyen egészséges, de hatékony megoldási technikával.

A gyűjtőszavak tehát: fokozatosság, mértékletesség, és komplex szemléletmód túlzások helyett. Csodás 2016-os évet és fejlődést kívánunk mindenkinek!

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!