Méregtelenítés? Minek?
A különböző méregtelenítő kúrákkal nincs baj, ha nem veszélyesek az egészségre. Igaz, azt is tudni kell, hogy általában nem is segítenek.
A napjainkban jól csengő méregtelenítő kúrák az esetek nagy részében üresek és még szerencsések vagyunk, ha nem ártalmasak. Az egész iparág azon alapul, hogy gyakran előforduló, „népbetegségnek” számító tünetek megszüntetését célozza. Emésztési zavarok, elhízás, túlsúly, magas vérnyomás – a népesség jelentős részénél előfordulnak ezek a problémák, így a piac máris kész. Az említett kúrák úgy reklámozzák magukat, hogy ezekre az a bajokra megoldást kínálnak.
Nos, megoldás van, de általában nem úgy, ahogyan ezek a „gyógymódok” működnek. Az említett, nagy lendülettel reklámozott béltisztítás, máj- és vesetisztítás nagy általánosságban voltaképpen eredménytelen és értelmetlen tevékenység.
Mint említettük, a tünetekre létezik megoldás, például rostdús, kiegyenlített táplálkozással. Ha pedig komolyabb a probléma, a „tisztító” megoldások még nagyobb eséllyel lehetnek egészségre ártalmasak.
A különböző diéták elnevezése szintén megtévesztő, hiszen méregtelenítésről nincs szó, ugyanakkor a táplálkozás megreformálása (több zöldség és gyümölcs, kevesebb cukor, zsír) hatásos lehet.
A placebohatás persze működhet és az emberek bizony százalékánál mérhető hatásfokot képes előidézni. Ugyanakkor vigyázni kell, nehogy egészségünkre ártalmas dologgal próbáljunk javítani szervezetünk állapotán.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.