Menü

Kipróbáltuk az auramasszázst

Lehet, hogy sokaknak már az aura megléte is misztikusan hangzik. Az aura a testünket körbevevő energiamező. Mivel a legtöbb ember számára nem látható, ezért a létezését gyakran kétségbe vonják, noha sok hétköznapi dolog is igazolja a létezését. Például nem véletlen, hogy mindenkinek más közelség-távolság kényelmes pl. egy beszélgetés közben, vagy hogy megérezzük, ha valaki belép ebbe az energiamezőbe akkor is, ha nem látjuk.

Az auramasszázs során ezzel az energiamezővel dolgozik a szakember. Más nevén szivárványmasszázsnak hívják ezt a módszert, amelyet most kipróbáltam. A kezelés egészen különleges élmény, amely az auránkban jelenlévő negatív energiáktól szabadít meg minket, és segít tudatosítani bennünk, hogy az életünk mely területén vannak lelki nehézségeink, egészségügyi problémáink.

Hogyan zajlott?

Mindössze egy fürdőlepedőt kellett magammal vinnem, és bugyira, melltartóra vetkőzve a hátamra feküdtem a masszázságyra. Kellemes zene szólt, a „masszőr” pedig finoman betakargatott törülközőkkel és lepedőkkel. Elmondta, hogy ez nem egy klasszikus masszázs lesz. A bőrömhöz, testemhez keveset fog hozzáérni, (csak ezen testrészeimet takarja ki éppen, ahol dolgozik), és az is csak kellemes, simogató érzet lesz. Viszont a hőhatást akkor is fogom érezni, ha éppen nem ér közvetlenül hozzám, csak az aurámhoz.

Valóban így is történt. Nagyon kellemesen ellazultam, meditáltam közben. De bizony voltak felkavaró érzések, olyan pillanat is akadt, amikor alig tudtam megállni a sírást, és olyan is, amikor szinte fizikai nehézséget, fájdalomhoz hasonló érzést tapasztaltam bizonyos testrészeknél. Pedig való igaz volt, hogy alig ért hozzám a masszőr, csak néha kisebb simogatásokat eszközölt. De ha nem is érintett meg, akkor is éreztem, hogy melyik testrészemnél kezel éppen.

A szivárvány masszázs végén a szakember kedvesen felhívta a figyelmemet, hogy lassan ideje lesz kinyitni a szemem, és hagyott erre egy pici időt, hogy újra visszakerüljek a jelenbe. Majd beszélgetni kezdtünk arról, hogy ő mit tapasztalt. Elmesélte, mely testrészemnél kellett a legtöbbet dolgoznia, hol érzett nehézségeket, problémákat. Nagyon találó dolgokat mondott. Leginkább a petefészkeimnél érzékelt negatív energiákat, amik a nőiességhez való hozzáállásból adódtak.

Mindezen nem voltam meglepődve, hiszen ahogy a petefészkek körül dolgozott, szinte magam is éreztem és láttam a lelki szemeim előtt ezeket a negatív erőket, sőt az erős fájdalomszerű érzést is.

Mit mond az orvos?

Lehet, hogy a szkeptikusok számára hihetetlenül hangzik, de kíváncsi voltam egy orvos véleményére is. Így másnap elmentem nőgyógyászhoz. A masszázsról semmit nem meséltem, de kértem, hogy ultrahanggal vizsgáljuk meg a petefészkeimet. A bal oldalinál, ahol magam is a nehézségeket éreztem az auramasszázs során, az orvos 3 cisztát talált. Gyakorlatilag meg sem voltam ezen lepődve.

Szerencsére megnyugtatott, hogy a helyzet valószínűleg kezelhető műtét nélkül is. De akkor már tudtam, hogy elsősorban nem testi, hanem lelki munkám lesz azzal, hogy a ciszták elmúljanak.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Ingyenes mammográfiás emlőszűrés is lesz Kapolcson, a Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál ideje alatt idén nemcsak kulturális élményekkel gazdagodhatunk, hanem az egészségünkért is tehetünk. 2025. július 25-én, pénteken a Novartis Hungária Zrt. támogatásával ingyenesen lehet mammográfiás emlőszűrést igénybe venni Kapolcson. A vizsgálatra fesztiváljegy nélkül is be lehet jelentkezni. Olyan 40 és 65 év közötti nőket várnak – legyenek akár helyi lakosok, vagy fesztiválozók –, akik az elmúlt egy évben nem vettek részt ilyen szűrésen.

Egészség vagy mánia? A sportfüggőség árnyoldalai

A mozgás egészséges – ezt tudjuk. De mi történik, ha a sport már nem örömforrás, hanem kényszer? A sportfüggőség sokszor láthatatlanul alakul ki, miközben a külvilág gyakran dicséri a kitartást és az akaraterőt. Pedig a túlzásba vitt edzés éppúgy árthat a testnek és a léleknek, mint a mozgáshiány.

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

A derealizációs szindrómáról általában

A derealizációs szindróma olyan mentális állapot, amelyben az egyén átmenetileg elveszíti a kapcsolatot saját testével, érzéseivel vagy a külvilággal való érzékelésével. Ezek a disszociatív zavarok gyakran szorongással, stresszel vagy traumás élményekkel társulnak, és jellemzőek lehetnek például pánikrohamok, traumatikus események vagy más mentális betegségek során.