Menü

Nem muszáj fáradtnak lenni

Szervezetünk nem áll át annyira könnyedén a téliről a tavaszi időszámításra, mint a lelkünk. Ez az átmenet okozza a tavaszi fáradtság néven emlegetett érzést.

A tavaszi melegebb, jóval több napsütést tartalmazó időszakot hozó évszakot mindenki nagyon várja már a tél végén. Végre nem kell annyira felöltözni, sok időt lehet tölteni a szabadban, ahol friss a levegő és süt a nap. Megváltozik a természet, s ezzel minden más. Mi is...

Igen, ám, de hiába érezzük úgy, hogy a pozitív változás könnyű, hiszen lelkünknek az is, ugyanakkor szervezetünknek ez az esetek többségében mégsem egy egyszerű ujjgyakorlat. Egy hónapokig megszokott rendről kell áttérni a másikra. Mindez pedig nem megy egyik napról a másikra, ez az a folyamat, amelyet tavaszi fáradtságnak nevezünk. Ilyenkor aluszékonyabbak, bágyadtabbak vagyunk, gyengének érezzük magunkat, egyszóval fizikailag nem vagyunk a toppon.

A téli időszak lassabb, megfontoltabb üteme felgyorsul és ezt hormonálisan, valamint táplálkozásban, életvitelben is követni kell.

Ha ügyesek és tudatosak vagyunk, segíthetünk szervezetünknek. Még a melegebb időszak előtt elkezdett rendszeres mozgással, több szabadtéri program kialakításával, még nagyobb folyadékfogyasztással, valamint változatos, vitamindús táplálkozással egyszerre csökkenthetjük a fáradtság-érzetet és könnyíthetjük meg az átmenet jelentette nagy munkát testünknek.

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.