Egészséges nedűt ad a nyírfa
- Dátum: 2016.03.15., 15:26
- ásványi anyagok, asztma, folyadék, gyógytea, ital, izom, izotóniás ital, méregtelenítés, nyírfa, nyírfalé, oxigén, sportital, tisztítókúra, vese, víz
Tudták róla, hogy a nyírfát ebben az időszakban, a tavasz elején meg lehet csapolni, és így finom, ráadásul döbbenetesen egészséges italhoz juthatunk? A nyírfalevet már az ókorban is ismerték és használták, mára sajnos kikerült a köztudatból - hozzuk vissza újra!
A nyírfalé különlegességként néha boltokban is kapható, de a hatás ez esetben nem lehet ugyanaz, mert ez esetben nem friss és tiszta italról van szó. A nyírfanedű fontos tulajdonsága ugyanis, hogy csak frissen csapolva jó: a legkellemesebb aznap elfogyasztani, a második napra ugyanis már megromlik.
A csapolás úgy történhet, hogy a törzset egy vékony fúróval kell megfúrni 4-5 cm mélyen. A koratavaszi időszakban akár másfél liter italt is nyerhetünk így. Kiváló lehet tavaszi tisztítókúrák kiegészítőjeként is, fejenként fél litert nyugodtan elfogyaszthatunk belőle. Akár gyerekeknek is adható, hiszen teljesen átlátszó, vízszínű és állagú léről van szó, amely kicsit édeskésebb a víznél, igazán finom.
No de térjünk a lényegre: miért is akkora kincs a nyírfalé? Mert tele van ásványi anyagokkal, és hatását bárki gyorsan megérzi, aki fogyasztani kezdi. Megújítja, regenerálja a sejteket, antibakteriális hatással bír, és még sportolók körében is közkedvelt, hiszen gyorsan felszívódik, és oxigénnel látja el az izmokat. Tisztító hatása abból is látszik, hogy vesegyulladás esetén is alkalmazzák, sőt még az asztmás tüneteket is enyhíti.
Fontos megemlíteni, hogy a nyírfa megcsapolásával nem ártunk a fának, hiszen a törzs gyorsan regenerálódik, és a növekedésben sem gátoljuk.
Ha épp lemaradunk a nyírfaléről, ne keseredjünk el: a nyírfalevél jótékony hatásai még mindig rendelkezésünkre állhatnak később: gyógyteaként fogyaszthatjuk, amely hólyag- és vesetisztító, méregtelenítő, vérnyomáscsökkentő előnyökkel bír.
A szaglásvesztés kialakulásának tényezői

A szaglásvesztés, más néven anozmia, rendkívül fontos és összetett állapot, amelynek számos lehetséges oka van. A koronavírus-járvány során a szaglás elvesztése kiemelt figyelmet kapott, de más okok is hozzájárulhatnak ehhez a problémához. Az alábbiakban összefoglalom a szaglásvesztés leggyakoribb okait és jellemzőit.
Kimchi, az egészség bomba

Sokféle egészséges ételt ismerünk, melyekkel javíthatjuk életminőségünket, erről a koreaiak is tudnak egy remek receptet. Ismerkedjünk meg a kimchivel.
Élelmiszerek és adalékanyagok

Az élelmiszergyártás során 3000-nél is több különböző adalékot használnak a termékek megjelenésének, ízének és eltarthatóságának javítására. Az élelmiszer-adalékanyagok felhasználása szigorú feltételekhez kötött, ugyanis egy részük ártalmas lehet.
A fülkürthurut jellemzői

A fülkürthurut, más néven Eustach-kürt gyulladás, gyakran a náthával és megfázással járó betegségek következményeként alakul ki. A fülkürt a középfület összeköti az orrüreggel, és feladata a légnyomás kiegyenlítése a dobhártya két oldalán. Amikor megfázunk, a fülkürt belső nyálkahártyája megduzzadhat, ami szűkülethez vagy akár elzáródáshoz vezethet. Ez fülzúgást, halláscsökkenést és füldugulást okozhat.
Orrcsepp-, vagy orrspray-függőség – akár egy hét alatt is kialakulhat

Mindenkinek ismerős az állandó orrdugulás, egy esetleges gyakori orrvérzés, az irritált nyálkahártya, mindenki volt már allergiás, náthás vagy influenzás. Az orrcsepp-függőség egy hét alatt is kialakulhat.