Fuss és adományozz!
- Dátum: 2016.04.25., 11:17
- adományozás, Bátor Tábor, élménykülönítmény, futás, jótékonykodás, kerékpározás, mozgás, sport
Igen, lehetséges. Nem kell profi sportolónak lenni ahhoz, hogy a testmozgással hozzájáruljunk az arra rászorulók megsegítéséhez.
Szerencsére ma már hazánkban is egyre népszerűbb az adományozás. Ahogyan a sportolás is, és ha már így van, miért ne kapcsolnánk össze a kettőt?!
A „módszer” már évek óta terjed a különböző kisebb, vagy nagyobb sportrendezvények szervezői, résztvevői, illetve más szervezetek körében. Többféle módja van annak, hogy segítsünk. A legalapvetőbb és legegyszerűbb ezek közül az, ha a rendezők az esemény alkalmával mondjuk gyűjtést hirdetnek, az indulók és kilátogatók pedig élelmiszercsomagokat, illetve egyéb adományokat, hasznos dolgokat hoznak magukkal.
Persze akad más út is. Van olyan, aki önállóan próbálja felhívni valamely társadalmi problémára, vagy hátrányos helyzetű csoportra figyelmet, máskor ez szervezettebben, nagyobb csoportban, több embert megmozgatva megy.
Utóbbira szép példa a daganatos és krónikus betegségben szenvedő gyermekekkel foglalkozó Bátor Tábor Alapítvány sportközössége, az úgynevezett élménykülönítmény. Ez úgy működik, hogy különböző amatőr sportolókat „foglalkozat”, s adományozni bárki tud az élménykülönítmény weblapján, a célokat kitűző személyek profilján keresztül.
Az amatőr sportolót így saját teljesítménye mellett a jótékonykodás is motiválja. A legtöbbször futókról, vagy kerékpározásról van szó, de természetesen bármilyen más sportág szóba jöhet.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.