Menü

Könyvajánló: praktikus Gyógynövény-kalauz

Könyvajánló sorozatunkban ezúttal egy nagyon gyakorlatias kis könyvecskét mutatunk be. A Terepi gyógynövény-kalauz az Alsó-Tisza völgybe című kiadvány több tucatnyi gyógynövénnyel ismertet meg bennünket egyszerűen és lényegre törően.

Egyre többen gyógyulunk gyógynövényekkel, vagy próbáljuk megőrizni az egészségünket a természet adta kincsekkel. Érdekes tapasztalás, hogy megismerve a gyógynövényeket rájövünk, hogy minden megterem a környezetünkben, amire csak szükségünk lehet.

A könyv a legtöbb szakkönyvvel ellentétben rövid, de jól érthető leírást ad a gyógynövényekről, majd ismerteti azok külső és belső felhasználási lehetőségeit. Nem csupán a gyógyuláshoz és egészségmegőrzéshez ad tippeket, hanem ezen növények étkezési felhasználására is kitér. Mindezt egy-egy oldalban, lényegretörően. Egy pillantás alat megtudhatjuk, hogy az adott gyógynövényt mikor érdemes gyűjtenünk, valamint hogy a növény mely részét kell szednünk. A növények felismerését a könyvhöz készített egyedi rajzok segítik, valamint a belső borítóban található színes fotók. Az író közérthetően elkalauzol bennünket a szedés, szárítás és felhasználás kérdéseiben.

Megtalálhatjuk összegyűjtve, hogy mely panaszunkra milyen gyógynövények ajánlottak, valamint szedési naptárat is kapunk hónapokra lebontva, hogy mikor milyen növényeket érdemes gyűjtenünk. Kis ismerkedéssel hamar rájövünk, hogy sok növény egyszerűen elérhető és megtalálható a számunkra.

Az olvasók kedvencei a könyvben található matricák. Minden növényhez tartozik egy befőttesüvegre tehető matrica, hogy leszedett növényeink tárolása egyszerűbbé váljon, és jól mutassanak a konyhaszekrényben, könnyen megtaláljuk őket.

Természetesen nem csak az alföldiek számára kiváló és használható olvasmány, hiszen ezek közül a legtöbb növény kis hazánk más területein is megtalálható. Így hát bárki nyugodtan forgathatja, gyorsan szerezhet ismereteket a témakörben.

A könyv magánkiadásban jelent meg, megrendelhető 1290 Ft-os áron a zoldkortek@gmail.com e-mail címen, vagy a www.facebook.com/korte.egyesulet facebook oldalon. Bővebb információ ugyanitt kérhető.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Eszelős utcai harcosok

A 2024-es Országúti diszkó az 1989-es Patrick Swayze-féle akciófilm remake-je, motívumában eltér elődjétől, de mégis hű marad a régi időkhöz. A 80-as évek filmjeinek megvan a sajátos, korra jellemző atmoszférájuk. Ez alól az akkori alkotás sem volt kivétel, mely főként a kocsmai verekedései és Patrick Swayze karizmája miatt vált ikonikussá. Nos, a mostani 2024-es Doug Liman újrafeldolgozás nem egy mély érzelmeket megmozgató alkotás, de az összképet tekintve egy nagyon jó akció-vígjáték.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.