Menü

Rendszerben az egészség

A megfelelő hely és az idő. Bizony ezek nem egyszerű akadályok az egyszeri, dolgozó, esetleg gyermekkel is rendelkező átlagember életében. Kreatívnak, rugalmasnak és leleményesnek kell lenni ahhoz, hogy időt szakítsunk a szórakozásra, valamilyen hobbira, vagy esetleg a nagyon fontos rendszeres testmozgásra. Utóbbi esetében nem árt az állandóság sem, hiszen hosszú távon éppen úgy tudjuk rendszeressé tenni a sportot, ha beépítjük azt mindennapjainkba. Az emberek jelentős része azonban rendszertelenül lót-fut az életben, s ez rendkívül megnehezíti a dolgot.

Ez pontosan így van, de mi van akkor, ha egy kicsikét megpróbálunk visszafelé gondolkodni. Egyszer-egyszer kössük a rendszeres heti testmozgáshoz a programunkat és nézzük meg, mi jön ki a dologból! A fix sportos program, vagy edzésterv ütemet és tempót adhat életünknek, persze vannak dolgok, amelyekkel nem tudunk mit kezdeni, de éppen ezért ezekkel nem kell foglalkozni. Sportos tervünk legyen szilárd és pontos, de ne legyen kőbe vésve, egy minimális rugalmasságot hagyjunk a rendszerben. Meglátják, így hatékonyabb a módszer!


Tornázni bárhol lehet, akár otthon is. Csak egy jógaszőnyeg kell, és bármilyen helyiség megfelel!

A másik dolog a hely kérdése. Nincs megfelelő futópálya, park a közelben, nem szeret sok ember közé járni, nem bírja konditerem hangulatát? Semmi gond. Ezt sem kell túlgondolni, amennyiben kész a motiváció, voltaképpen bárhol elkezdhetjük edzésprogramunkat! Nem kell megtalálni a tökéletes helyet, mert a tökéletes hely az, ahol hosszútávon is képesek vagyunk sportolni. Lehet ez otthon, vagy a nagyvárosban. A lényeg a rendszer és a célok meghatározása.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.