Menü

„Tégy jót a testeddel, hogy a lelked szívesen lakjon benne”

Javítja az állóképességet, fiatalon tart, segít megszabadulni a túlsúlytól és még boldogabbá is tesz… Több pszichológiai kutatás is bizonyította, hogy a rendszeres sport éppen olyan hatékony a depresszió és a rossz kedélyállapot kezelésében, mint a gyógyszerek, vagy a testgyakorlás és a gyógyszeres kezelés együtt.

Számomra válasz mindenre a mozgás” – véli Bagdi Bella életmódfejlesztő tréner, a mostanra országos méretű Boldogságprogram megálmodója. Életem egyik legnehezebb időszakában, amikor egy traumatikus megtapasztalás miatt pánikbeteg lettem, gyógyszer helyett a futást választottam, hogy jobban legyek, és jobban is lettem tőle. Amikor nagyon feszített tempóban dolgozom, mindig a mozgás segít a legjobban a stresszoldásban. Ráadásul olyan edzőterembe járok, ahol a falakon pozitív üzenetek vannak, így testmozgás közben is pozitív impulzusok érnek. Ezek az üzenetek is motiválnak abban, hogy kitartsak. Az egyik kedvencem például Avilai Szent Teréz egyik mondata: Tégy jót a testeddel, hogy a lelked szívesen lakjon benne” – tette hozzá Bagdi Bella, aki a pozitív pszichológia eszközeivel a mindennapi boldogság elérésére inspirál.

Íme néhány indok arra, miért hasznos megfogadni a tanácsot, és rendszeresen sportolni a boldogságért:

Dopamin-fröccs az agynak

Nem újdonság, több fórumon olvashattunk már róla: a dopamin az az ingerületátvivő vegyület az agyban, amely az öröm és boldogság érzéséhez szükséges. A kor előrehaladtával testünk dopaminkészletei azonban folyamatosan csökkennek, ezért emiatt állandóan szükségünk van olyan élményekre, amelyek dopamint bocsátanak ki. De mi a legjobb módja az agy dopamintermelésének megnöveléséhez? A testedzés. Tehát fuss, ugrálj, pattanj két kerékre, egyszóval mozogj - és boldog leszel!

Mozgással az önbizalomért

Ha valaki nincs kibékülve a külsejével, az könnyen önértékelési problémákhoz vezethet. Ennek pedig negatív hatása lehet az élet számos területére: a társas kapcsolatokra, karrierre, de hosszú távon a célok elérését is befolyásolhatja. Ám amikor valaki elkezd edzeni, és látja, hogy a teste fokozatosan átalakul, mindez gyorsan megváltozhat. A rendszeres mozgás hatására a külső változásokon túl erősebbnek, függetlenebbnek és magabiztosabbnak fogod érezni magad, ami fokozza az általános boldogságszintet.

Oldja a szorongást

A testedzés hatásaival kapcsolatos legújabb kutatások kimutatták, hogy azoknál az embereknél, akik szoronganak, az edzés utáni azonnali hangulatjavulást hosszabb távú megkönnyebbülés követi, hasonlóképpen például a meditációhoz vagy beszélgetésterápiához. Legközelebb tehát ha ideges vagy, iktass be egy kemény edzést, és engedj el minden negatív gondolatot!

Ha szeretnél jobban elmélyülni a témában, a Boldogságprogram számos leckét tartogat számodra.

További információk: http://boldogsagprogram.hu/rovat/leckek-egeszseges-eletmod

Forrás: Red Lemon Media

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness

Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?