Menü

Hogyan ápoljuk nyáron a lábunkat?

A meleg időszakban sokkal többet vagyunk mezítláb, vagy kevésbé zárt cipőben, így a lábaink sokkal inkább ki vannak téve a környezeti hatásoknak. Szandálban, papucsban, vagy vékonyabb cipőben zokni nélkül a sarok, talp bőre könnyen kirepedezik. No de mit tehetünk a jól ápolt lábakért?

Nem is gondolnánk, de ha puha, gondozott lábat szeretnénk, akkor a talpak ápolására legalább ugyanúgy érdemes időt fordítani, mint mondjuk az arcápolásra, méghozzá rendszeresen - lehetőleg minden nap. No nem kell megijedni, elég naponta egy pár perces művelet, valamint heti 1-2 alkalommal egy kis plusz odafigyelés.

Esténként fürdés, vagy lábmosás után kenjünk be a lábunkat olyan ápoló, puhító krémmel, amely direkt erre a célra való, a sarok bőre ugyanis különleges ápolást igényel. Kiváló erre például a Naturissimo csicsókás kéz-láb-körömápoló balzsam, amely természetes összetevőket tartalmaz, és már egy használat is jelentősen puhítja a talp bőrének állapotát. Használjuk naponta, kétnaponta! Léteznek olyan sarokbőr-reszelők, amiket száraz állapotban ajánlott használni, fürdés előtt ezzel is leszedhetjük a durva bőrt a sarkakról.

Fürdés közben a habkő használata ajánlott, akár minden tusolás alkalmával átradírozhatjuk vele a talpunkat. De készíthetünk direkt lábfürdőt is, amely kellemes lazító-relaxáló tevékenység, és akár olvasás, rejtvényfejtés közben is áztathatjuk lábainkat. Csavarjunk egy egész citromot a langyos, vagy meleg vízbe, amely segít puhítani a megrepedezett bőrt a sarkakon.

Nyáron sokan küzdenek vízhólyaggal, hiszen vastagabb zoknik híján könnyebben feltöri a cipő a lábunkat. Túrázáshoz, kiránduláshoz a lábujjak védelme érdekében praktikus lehet az ötujjas zokni viselése. Korábban sebgyógyításra, vágásokra már ajánlottuk a széles levelű útifüvet, amit érdemes használni ilyen esetben is: nagyon gyorsan gyógyítja a cipő által feltört lábat. Ragtapasz helyett is használhatjuk ujjak közé, talpra, sarokra a cipőbe, szandálba téve külsőleg is ható gyógynövényként, hiszen nem csak véd, hanem gyógyít is. Akár napokon át is használhatjuk, és bárhol megtaláljuk a természetben, vagy az udvaron.

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.