Előzzük meg az atlétaláb kialakulását!
- Dátum: 2016.07.28., 09:03
- atlétaláb, betegség, bőrgyógyászat, egészség, fertőzés, gomba, nedves, nyirkos, papucs, száraz, tiszta
Javában tombol a nyár, meleg, fülledt az idő, ilyenkor bizonyos fertőzések is könnyebben elérhetnek minket. Az elnevezés ellenére a kórkép bárkinél kialakulhat. Hátterében egy gombás fertőzés áll, amit könnyen elkaphatunk, ha nyilvános, nedves helyeken, például uszodákban mezítláb járunk. Az atlétaláb bőre megvastagodott, barázdás, mintha hasadékok képződnének rajta, viszketős a talprészen és a lábujjak között.
A következőkben a bőrgyógyászok által ajánlott egyszerű módszerekről olvashatunk, melyekkel csökkenthetjük a betegség kialakulásának kockázatát.
- Viseljünk papucsot az edzőtermekben, uszodákban, hotel szobákban! A betegséget kiváltó gomba a padlón is jelen lehet, ezért fontos, hogy lábunkat ilyen módon védjük.
- Tartsuk szárazon a lábainkat! A gombának nyirkos, nedves területre van szüksége a terjedéshez, így előnyhöz jut egy befülledt, izzadt cipőben. Inkább viseljünk papucsot vagy szandált, ha forró az idő! Ugyanígy a műanyagból vagy gumiból készült lábbelik is táptalajt biztosítanak a gomba terjedésének és szaporodásának.
- Lábainkat minden nap mossuk meg szappannal, és töröljük teljesen szárazra!
- Olyan zoknit viseljünk, amely természetes anyagból készült vagy gyorsan szárad! Ha a szükség úgy kívánja, napi többször cseréljünk zoknit!
- Váltogassuk a cipőinket naponta, ha lehetséges, így biztosítva elég időt, hogy teljesen kiszáradjanak!
- Ha valaki olyannal élünk együtt, akinek atlétalába van, ne osztozzunk a törülközőkön, ágyneműkön vagy cipőkön! Viseljünk minden helyiségben cipőt vagy papucsot, ahol a fertőzött láb megfordulhatott.
Ha arra gyanakszunk, hogy atlétalábunk van, és a helyzet nem javul vagy esetleg még romlik is, jelentkezzünk be egy kvalifikált bőrgyógyászhoz!
Forrás: www.aad.org
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.