A legjobb okok, hogy többet mosolyogjunk
- Dátum: 2016.08.01., 18:32
- bizalom, egészség, immunrendszer, magabiztosság, mosoly, siker, stressz, szív
Lehet, hogy a mindennapi mosolygás nem óv meg minket az orvosoktól, de mindenképpen jobbá teszi a napjainkat, eléri, hogy mások még inkább bízzanak bennünk, és hosszabb élethez is vezethet.
Ha egy kávézóba belépünk, és egy mosolygós barista udvarias köszönéssel fogad, felveszi a rendelésünket, a mi arcunkon is akaratlanul megjelenik egy mosoly. Akár még az arcunkra is ragadhat, és másokat is mosolygásra késztethetünk. Például egy másik vendéget, aki viszonozza is a gesztusunkat. Szokás mondani, hogy a mosolygás ragadós – az agyunkban lévő tükör neuronok a viselkedés utánzásával válaszolnak a bejutó ingerre. Tudományos oka is van annak, hogy miért szeretünk mosolyogni: ez az apró viselkedésforma olyan ingerületátvivő anyagokat szabadít fel, mint például az endorfin, a dopamin és a szerotonin. Ezek mind jótékony hatást gyakorolnak a szervezetünkre. Azért csak vegyünk számba néhány okot, hogy miért is érdemes nap nap után mosolyognunk:
- Bizalomépítés: Kutatások is bebizonyították, hogy egy őszinte mosoly fokozza a bizalomérzetet a fogadó félben. Minél erőteljesebb a mosolyunk – természetesen egészséges körülmények között -, annál többen fognak bízni bennünk. Ez a technika elengedhetetlenül szükséges az üzleti és egyéni sikerhez.
- Segítség a szívnek: A mosoly nemcsak a testnek ad nyugalmat, de segít a pulzus, a vérnyomás és a szívinfarktus kialakulási kockázatának csökkentésében is.
- Váljunk népszerűvé! A legtöbb ember nehezen közeledik egy olyan személy felé, aki folyamatosan a szemöldökét ráncolja, de természetesen vonzódik azokhoz, akiknek a mosoly az életük része. Mind meg akarjuk őket ismerni, megtudni az okát, hogy miért sugároznak boldogságot.
- Az optimizmus növelése: Akik gyakran mosolyognak, sokkal többször viselkednek pozitívan, és sokkal elégedettebbek az életükkel.
- A produktivitás növelése: A mosolygás segít a negatív gondolatok számának csökkentésében, ezzel növelve a termelőképességet. Kutatások során azt is igazolták, hogy néhány percnyi mosolygás és nevetés az embereket arra motiválja, hogy keményebben dolgozzanak, és a kreativitásukat is növeli.
- Legyünk fiatalabbak! A mosolygós emberek sokkal fiatalabbnak tűnnek. Ilyenkor sokkal vonzóbbak vagyunk mások szemében.
- Legyünk sikeresebbek! Mosolygás közben magabiztosságot sugárzunk. Az ilyen irányban végzett kutatások eredményei kimutatták, hogy azok, akik gyakran mosolyognak, több borravalót kapnak, többször kapnak fizetésemelést, hamarabb jutnak fel a ranglétrán összehasonlítva őket szemöldökráncoló, mogorva társaikkal.
- Legyünk a legjobb vezetők! A mosoly az egyik leghatékonyabb vezetői eszköz. Az alkalmazottak sokkal befogadóbbak azokkal a vezetőkkel szemben, akik mosolyognak – egy kérést mindig egy mosollyal kezdjünk és fejezzünk be!
- Stresszcsökkentés és hangulatjavítás: Az életben felhalmozódott túl sok stressz számtalan problémát okozhat – elhízást, asztmát, fejfájást, még korai halált is. A mosolygás csökkenti a stresszt, és minden betegség kialakulási kockázatát is, mely a stresszel összefüggésbe hozható. A mosoly javítja a hangulatunkat, így egyben a környezetünkét is, akik tanúi a mosolyáradatunknak.
- Immunrendszer-erősítő: Mosolyogjunk többet, hogy elriasszuk a megfázást, és egészségesek maradjunk!
- Fájdalomcsökkentő: A mosolyon keresztül felszabaduló ingerületátvivő anyagok felszabadítása egyfajta természetes fájdalomcsillapítóként működik.
- Éljünk hosszú életet! Vizsgálatokkal bebizonyított tény, hogy a gyakran mosolygó emberek 7 évvel tudják meghosszabbítani az életüket.
- Legyünk a boldogság aktivistái! Bármilyen helyzetben is találjuk magunkat, a mosolyunk javítja a hangulatunkat, és mindenki másét is, aki nyugtázza ezt a baráti gesztust. Hozzunk több örömet a világba, és köszöntsünk mindenkit egy mosollyal!
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A lovasterápia jótékony hatásai

A lovasterápia, hippoterápia és a kapcsolódó állatsegített terápia egyre nagyobb figyelmet kap világszerte, ugyanakkor hazánkban még kevéssé ismert és hozzáférhető módszer. Pedig ezek az eljárások nemcsak érzelmi és pedagógiai előnyökkel járnak, hanem mozgásterápiás hatásuk is jelentős.
Anyaság és nőiesség: miért nem kell választanunk?

Az anyaság az egyik legszebb, legfelelősségteljesebb, és talán leginkább átalakító szerep, amit egy nő az életében betölthet. De miközben az anyai szerepben nap mint nap helytállunk – etetünk, vigasztalunk, szervezünk, altatunk és folyamatosan aggódunk, figyelünk – könnyen elveszhetünk benne. Sok nő felteszi magának a kérdést: „Ki vagyok én most, hogy anya lettem? És hol van az a nő, aki korábban voltam?”