Menü

Az is elég, ha csak sétálunk?

A gyaloglás, mint mozgásforma talán nem eredményez látványos és gyors változásokat, de több szempontból is fontos részét képezheti az egészséges életmódnak.

A rendszeres testmozgás és az egészséges életmód közötti összefüggést ma már senkinek sem kell megmagyarázni, de az sokakban ébreszhet kételyt, hogy vajon a séta is teljesértékű mozgásforma lehet-e. Nos, a szakemberek szerint igen. A gyaloglás javítja testtartásunkat, serkenti a vérkeringést, növeli a tüdő kapacitást, és segítségével fejleszthetjük erőnlétünket is. Vagyis joggal nevezhetjük egészsémegőrző mozgásformának, annál is inkább, mert hogy egyszerű és könnyen hozzáférhető mozgásról van szó. Jelentős túlsúly, mozgásszervi panaszok esetén, illetve idősebb korban nem könnyű megtalálni a rendszeres testmozgás módját, de a gyaloglás az ilyen esetkebn is jó megoldás lehet.

A sétálás szinte mindenki számára elérhető mozgás, lehet külön sportevékenység, de életmódszerűen is űzhetjük. Dönthetünk úgy, hogy igyekszünk kihasználni minden alkalmat mozgásra, és autózás helyett a legtöbb helyre gyalogosan megyünk, lift helyett lépcsőzünk és így tovább. De mint sportot is űzhetjük, fokozatosan növelve a távokat, és különböző felszerelést felhasználva. Ha sportszerűen végezzük, érdemes erre alkalmas sportcipőt beszereznünk, illetve használhatunk Nordic walking botokat, melyek segítik a megfelelő ritmus elérését, valamint a felsőtestet is átmozgatják.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.