Itt az ideje megtornáztatni a hangulatunkat!
- Dátum: 2016.12.20., 00:27
- hangulat, személyiség, testtartás, testtudat
Köztudott, hogy hangulatunkról és gondolatainkról nemcsak szavaink árulkodnak, hanem például testtartásunkon keresztül is kifejeződik személyiségünk.
De vajon melyik volt előbb? Elsőre az összefüggés egyoldalúnak tűnhet. Testtartásunkon tükröződnek érzelmeink, de vizsgálatok szerint fordítva is működik a mechanizmus. Tehát ha például bizonytalanságunk ellenére magabiztos látszatott igyekszünk kelteni, pozitívan hat vissza önbizalmunkra is.
És ez konkrétan tetten érhető fizikai szinten is. A testtartásban történő változások hatására a szervezetben megváltozik például a kortizol nevezetű hormon szintje, ami többek között a hangulatunkért is felelős.
A törzsizmok erősítésével védjük gerincünk egészségét. De a fentiek értelmében a mély hátizmok erősítése, testtartásunk javításán túlmutat. A testtudat fejlesztésével tudatosabban befolyásolhatjuk közérzetünket, hangulatunkat.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!