Menü

Itt az ideje megtornáztatni a hangulatunkat!

Köztudott, hogy hangulatunkról és gondolatainkról nemcsak szavaink árulkodnak, hanem például testtartásunkon keresztül is kifejeződik személyiségünk.

De vajon melyik volt előbb? Elsőre az összefüggés egyoldalúnak tűnhet. Testtartásunkon tükröződnek érzelmeink, de vizsgálatok szerint fordítva is működik a mechanizmus. Tehát ha például bizonytalanságunk ellenére magabiztos látszatott igyekszünk kelteni, pozitívan hat vissza önbizalmunkra is.

És ez konkrétan tetten érhető fizikai szinten is. A testtartásban történő változások hatására a szervezetben megváltozik például a kortizol nevezetű hormon szintje, ami többek között a hangulatunkért is felelős.

A törzsizmok erősítésével védjük gerincünk egészségét. De a fentiek értelmében a mély hátizmok erősítése, testtartásunk javításán túlmutat. A testtudat fejlesztésével tudatosabban befolyásolhatjuk közérzetünket, hangulatunkat.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Láthatatlannak lenni - A magányosság egy formája

„Láthatatlannak érzem magam”. Mindig is az voltam: kamaszkoromban a barátaim mellett, az osztályban, a párkapcsolatomban, az egyetemi évek alatt, a szüleim még ma sem értenek meg, talán sosem láttak igazán. Mindenkinek jut egy ilyen burok, ami megvéd a láthatóságtól, ilyenkor pedig csak a közeli ismerősök hangja marad meg. Azonban mit lehet tenni az észrevétlenség ellen, hogyan kapcsolódik ez az emberi közönyhöz?