Menü

Döntéshelyzet betegség esetén

Gyakran jelentkezhetnek kínzó, kellemetlen egészségügyi tüneteink: láz, fejfájás, köhögés, torokfájás. De fájhat a hátunk, vagy lehet arcüreggyulladásunk is. Közben pedig azon morfondírozunk, vajon menjünk-e másnap dolgozni, vagy elengedjük-e gyermekünket az iskolába. Mi alapján döntsünk?

Első körben azt gondoljuk át, hogy magunkat, illetve másokat veszélyeztetünk-e azzal, ha dolgozni megyünk, vagy gyermekünket közösségbe engedjük. Fertőző betegség esetében egyszerű a döntés: maradjunk otthon, mivel ilyenkor más emberek egészségét is kockáztatjuk. Saját egészségünk kockáztatása nem éri meg: ha a tüneteink viszonylag súlyosak, vagy a gyógyszeres kezelésnek van olyan hatása, amely munka közben balesetet okozhat, és így mások is megsérülhetnek, esetleg óriási hibát követhetnénk el munkafolyamataink során, szintén az otthoni pihenés a legésszerűbb döntés.

Ha gyermekünk betegsége más gyerekekre is átragadhat, maradjon otthon! Sok iskolában terjesztik már azt a rendszabályt, miszerint a gyermeknek csak akkor ajánlott közösségbe mennie, ha tüneteit már legalább 24 órája nem kíséri lázas állapot. Igaz, ez a módszer csak bizonyos esetekben működik. Vannak ugyanis olyan fertőzések is, amelyek könnyen terjednek, és nem is feltétlenül kíséri őket láz. Ezekre néhány példa:

- a megfázás
- kötőhártya-gyulladás
- fülfájdalom, gyulladás
- gastroenteritis (~ gyomor-bélrendszeri betegség).

Ahelyett, hogy csak a láz kérdését vennénk figyelembe, körültekintőnek kell lennünk, és más tüneteinket is meg kell vizsgálnunk. Sokszor ugyanis nagyobb gondot is okozhatunk: lehet, hogy egy munkatársunk esetleg éppen kemoterápiás kezelés alatt áll, vagy valamilyen krónikus problémával rendelkezik, esetleg egy munkatársnőnk állapotos lehet. Ezek – és még sorolhatnánk – mind olyan állapotok, amikor az emberek az immunrendszer legyengült állapota miatt fogékonyabbak a fertőzésekre. Saját egészségünk mellett gondoljunk mindig a környezetünkre is!

Forrás: www.medicinenet.com

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.