Menü

Hogyan lett egymás szinonimája a főiskola és a szex?

A leendő felsőoktatási hallgatók számos tényezőt vesznek figyelembe a megfelelő egyetem vagy főiskola kiválasztásakor. Míg számos intézmény a ranglista élén áll, addig sok főiskola a bulizóna felső kategóriáiba tartozik, amelyek különleges csábítóerővel bírnak.

Vannak, akik még írnak is erről a témáról. Dr. Lisa Wade könyvében (American Hookup: The New Culture of Sex on Campus) felvázolja, hogy a főiskolai móka ötlete egészen új trendnek is nevezhető, azonban bonyolult következményekkel járhat. Dr. Wade bemutatja az amerikai egyetemek változását a túlnyomórészt szigorú, formális intézmények átalakulását, és végül elérkezünk az alkalmi kapcsolatok és vad bulik megjelenéséig. Korábban az amerikai egyetemek szigorúan regulált helyek voltak, és a hallgatók ilyen irányú változásokon estek át.

Dr. Wade azt mondja: „A hallgatók eredendően kötelességtudóak voltak, de ahogy elérkezett a 18. század, hirtelen rengeteg elit család vagyonos gyermeke kezdett el a felsőoktatásban tanulni. Ezek a fiatalemberek nem voltak annyira érdeklődőek a tanulás iránt, inkább csak a diploma megléte érdekelte őket, ami vagyonos és erős családjuk hírnevének megtartására szolgált. Ebből kifolyólag sokkal kevésbé voltak toleránsak, engedelmesek.” Ez a lázadó magatartás világszintű kiutasításokhoz vezetett sok elit egyetemen.

A diákszövetségek a partyk, alkohol és az alkalmi szex csomópontjaivá váltak, egy hagyomány helyévé, amely azóta is erősen kitart az USA számos főiskolai kampuszán. S míg a party helyszíne sokak számára csábító lehet, arra is hangsúlyt kell fektetni, hogy a közömbös, érzelem nélküli szexuális együttlét még jobban teret biztosít az erőszaknak és a szexuális zaklatásoknak.

„Az utóbbi néhány száz évnek köszönhetően, a legtöbb felsőoktatási intézmény mostmár nagyon sokféle éjszakai élet lehetőségét kínálja, melyet hasonló kiváltságos hallgatók koordinálnak, mint akik az első ilyen helyeket létrehozták. Ezek pedig arra lettek tervezve, hogy amennyire csak lehet, előremozdítsák a „nagy négy évig tartó orgia” képét, amelyre a diákok vágynak, de amitől egyben félnek is.”

Természetesen ez az egyetemi vagy főiskolai élet legsötétebb ábrázolása, egyáltalán nem jelenti azt, hogy ezek nélkül nem lehet elvégezni egy 3-5 éves képzést. Ha gyermekeink rendes neveltetésben részesültek, és megfelelő értékrenddel rendelkeznek, nem lehet probléma.

Forrás: www.businessinsider.com

A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.