Menü

Nagyobb eséllyel híznak el az asztmás gyerekek?

A legújabb felmérések szerint 50%-kal nagyobb eséllyel híznak el azok az asztmás gyerekek, akiknél a diagnózis már legalább 10 éve fennáll.

A kutatók szerint a légzés nehezítettsége azt okozza, hogy az asztmás gyermekek kevesebbet mozognak. Egy 10 éves tanulmány során azonban az is kiderült, hogy 43%-kal csökken az esélyük az elhízásra, ha a légzéskönnyítő inhalátoraikat rendszeresen használják.

Sajnos nagyon sok asztma elleni szernek mellékhatása a súlygyarapodás, ötből egy 10 és 11 év közötti brit kisgyermek túlsúlyos, míg 11-ből egynek írnak fel inhalátort vagy más gyógyszert.

A tudósok azonban még nem biztosak a pontos ok-okozati viszonyban az asztma és az egészségtelen mértékű súlygyarapodás között. „Az asztma és az elhízás gyakran jelentkezik együtt gyermekeknél, de az még nem tiszta, hogy az asztmás gyermekek rendelkeznek magasabb kockázati tényezőkkel az elhízásra, vagy a túlsúlyos gyermekek hajlamosabbak az asztmára.” – nyilatkozta Dr. Zhanghua Chen, a kutatás vezetője.

Ha egy gyermek asztmás és mellette még túlsúlyos is, nagyobb eséllyel alakulhatnak ki nála anyagcsere betegségek a későbbiekben, például II-es típusú cukorbetegség. Mindezen megállapítások igazolásához azonban még több kutatás szükséges, főleg ha a pontos okokat is meg szeretnék találni az asztma és az elhízás között.

Amit azonban addig is fontos megjegyeznünk, hogy észben tartsuk azt, hogy korai gyermekkori asztma diagnózis esetén azt megfelelően tudjuk kezelni, és ezáltal a tüneteket a minimális szintre tudjuk csökkenteni.

Forrás: www.telegraph.co.uk

A cinkhiány tünetei és kezelése

Bár a cinkről talán ritkábban esik szó más ásványi anyagokhoz – vagy akár a vitaminokhoz – képest, valójában igen fontos, hiszen a második legnagyobb mennyiségben megtalálható nyomelem a szervezetünkben a vas után. Nagyjából száz enzim működéséhez járul hozzá.

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.

A sav-bázis egyensúly

Mivel a legtöbb élelmiszer kisebb-nagyobb mértékben savasító hatású, ezért szinte mindennap fogyasztunk savasító ételeket, mondhatni elkerülhetetlen. Hogyan hat a szervezetünkre a savasodás? Hogy lehet lassítani a folyamatot?

Áramütés ért? – Ezekre figyelj!

Rengeteg embert ér áramütés, legyen az egy kisebb otthoni baleset, vagy munkahelyi nagy fesztültségű áramütés. Bizonyos dolgokra oda kell figyelni ilyen esetekben, ennek is megvan a protokollja.

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?