Menü

Meztelenkedni jó!

A photoshop és a közösségi média megjelenésével az idealizált testről készült fotók ma már mindenhol jelen vannak. Nem meglepő, hogy ezek az irreális ideálok idegessé teszik az embereket, hiszen erősen lerombolhatják az élethez való hozzáállásukat, elégedettségi szintjüket.

Úgy tűnik, gyógymódot jelenthet az egészséges mértékű meztelenkedés. A legújabb kutatások szerint ha időnként meztelenek vagyunk mások előtt is, csodákat művelhetünk a pszichológiai jólétünkkel, az önbecsülésünkkel, és a testképünk is javulni fog.

A kutatás egy online felületen keresztül zajlott 850 brit résztvevő bevonásával. Olyan kérdésekre kellett válaszolniuk, mint például mennyi időt töltenek meztelenül, miközben természethű cselekvéseket végeznek. Ez alapvetően azt jelenti, hogy teljesen vagy félig ruha nélkül vannak nemcsak a partnerük, de más emberek társaságában is. Ez lehet egy bikinifelső nélküli napozás, kerékpározás vagy valamilyen tevékenységen való részvétel.
A kutatás felettébb érdekes eredményeit egy nemzetközi folyóiratban tették közzé. Kimutatták, hogy minél gyakrabban és hosszabb ideig tartózkodik valaki meztelenül mások társaságában, annál boldogabb. Persze ne gondoljunk nagyon hosszú időtartamokra, elvileg évi 20 perc az optimális, legalábbis az eddigi felmérésben résztvevők válaszai alapján.

Azonban a meztelenkedés és a boldogság közötti összefüggés nem mindig kimutatható. Végeztek olyan vizsgálatokat is, amelyek során egyből egy eseményen való meztelenkedés után kérdezték a résztvevőket a testképükről. Igaz, a nyert adatok elemzése alapján észrevehető emelkedést tudtak kimutatni, azért az még mindig nem tiszta, hogy valóban közvetlenül a meztelenkedés tesz-e minket boldogabbá.

Még több munkára, kutatásra van szükség hozzá, hogy rájöjjünk, milyen ok-okozati összefüggés van a meztelenkedés és a testkép, önbecsülés, hangulat javulása között. Az eddigi eredmények biztatóak. Emellett egy kis nudizmus sosem árt! Csak ne hagyjuk, hogy a Facebook vagy az Instagram is lásson minket...

Forrás: www.iflscience.om

A passzív dohányzás veszélyei

A passzív dohányzás, vagyis amikor valaki nem dohányzik, de mások füstjét belélegzi, komoly egészségügyi kockázatokat rejt magában. Ez a fajta dohányfüst belégzése ugyanúgy tartalmaz káros anyagokat, mint az aktív dohányzás.

Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.

Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.

Amikor a munkahely a lustasággal tesz tönkre

Hallottál már a kiégés (burnout) szindróma „kis testvéréről”, a boreout-ról? Mit is jelent ez pontosan? Legtöbbször nevetségesnek tűnhet unatkozni egy munkahelyen, netán lustának titulálhatjuk az egykedvű kollégákat. Sok esetben azonban nem közönyről van szó, csupán nincsenek kihasználva a munkatárs képességei az adott helyen, amitől a krónikus unalom szindróma áldozatává válhat.

A közösségi média és a testképzavar

A közösségi média és a testképzavar közötti kapcsolatot már számos kutatás vizsgálta, és elég erős összefüggések rajzolódnak ki.