Menü

Látogassuk gyakran szüleinket!

Milyen gyakran látogatjuk meg a szüleinket? A sok-sok napi elfoglaltság mellett a legtöbben joggal érezhetjük, hogy nem olyan rendszerességgel látogatjuk őket, ahogy „kellene”, vagy ahogy szeretnénk. A legújabb kutatások szerint azonban javasolt gyakori látogatásokat tenni náluk, ugyanis ezzel megnövelhetjük élethosszukat.

A Kaliforniai Egyetem kutatói arra a következtetésre jutottak, hogy idős emberek esetén a magány korai halálhoz vezethet. A vizsgálatokba 1600, átlagosan 71 év körüli felnőtt embert vontak be. A magányos résztvevők 23%-a halt meg a vizsgálatok elkezdése után 6 hónapon belül, míg azok közül, akik aktív és megfelelő szintű társasági életről számoltak be, mindössze 14% veszítette életét. A 60 év felettiek közül 43% érezte úgy, hogy a társadalomtól elszigetelten él.

Ennek megfelelően a kutatók arra a következtetésre jutottak, hogy idős embereknél a magány szignifikáns tényező az életminőség csökkenésében, és gyakran vezethet depresszióhoz, a szellemi képességek csökkenéséhez vagy egyéb egészségügyi problémákhoz, mint például szívbetegség.

A szükségleteink, hogy az emberek ismerjenek, értékeljenek minket, és örömet szerezzenek nekünk, sosem múlik el. Nyilvánvalóan az az elképzelés, miszerint a magány kedvezőtlen kimenetelű egészségügyi problémákhoz vezethet, nem új keletű...

Egy 2010-ben Utah-ban végzett tanulmányban azt találták, hogy a társadalmi kötelékek kifejezetten fontosak az életminőség javításában. Azok az emberek, akik barátaikkal szoros kapcsolatot ápolnak, és családjuk közelségében élnek, tovább élnek azoknál, akik teljes magányban töltik mindennapjaikat. Egy angliai kutatás eredménye is azt mutatja, hogy az 50 év felettiek, akik elégedettek az életükkel, hosszabb életkort élnek meg.

Így tehát igyekezzünk minél több időt családunkkal és barátainkkal tölteni! Meséljünk egymásnak történeteket, osszuk meg a tapasztalatainkat, és hallgassuk meg egymást!

Forrás: www.independent.co.uk

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?