Gyógyulás gyömbérrel egy éjszaka alatt
- Dátum: 2017.04.18., 13:51
- betegség, fájdalomcsillapító, gyógytea, gyógyulás, gyors, gyömbér, lelki eredetű betegségek, optimizmus, pesszimizmus, pozitív gondolkodás, természetes gyógymódok, torokfájás, torokfertőtlenítő
Húsvét vasárnapjára fantasztikusnak ígérkező kirándulást terveztünk a Mecsekbe, egy patakszelte erdőbe. Persze, hogy éppen ezelőtt tört rám a legfájdalmasabb torokfájás, amit valaha éreztem...! Mondhatnánk, hogy Murphy Törvénye, de tudtam: szó sincs erről. Jó ideje foglalkozom a betegségek lelki okaival, így nem kellett sokáig gondolkodnom, hogy miért betegedtem meg ennyire. Az utóbbi időszakban sok negatív gondolatom támadt és ennek hangot is adtam - legalábbis amíg volt hangom. A testem ugyanis gyorsan segített, hogy rossz úton járok, és ezzel ártok magamnak - testileg és lelkileg egyaránt.
A fájdalom mértékén magam is meglepődtem. A legdurvább mandulagyulladások idején sem küzködtem ennyire. De tudtam, valahogy meg kell gyógyulnom másnapra, mert nem szeretnék kimaradni a kellemes élményekből. A betegségek lelki okainak felismerése valóban nagyon fontos és segít, de attól még igényelhet időt a gyógyulás. A legfontosabb lépést már megtettem - megígértem magamnak, hogy újra optimistább leszek és pozitívabb hozzáállást tanúsítok az élethez. De szükségem volt valamilyen gyors, hathatós és kézzel fogható segítségre is. A gyömbér kiváló fertőtlenítő, s mivel mindig tartunk belőle otthon, segítségül hívtam éjszakára.
Noha a barátnőim ajánlgattak gyógyszertári készítményeket, nem szívesen alkalmaztam volna mesterséges szereket, miután örültem, hogy végre én és a szervezetem is jó barátságot kötöttünk a természetes gyógymódokkal. Sokan teába, reszelten és mézzel vagy citrommal keverve használják a gyömbért, de számomra akkor a leghatásosabb, ha a képen látható módon vágok belőle egy szeletet (igaz a vékony kis világosbarna héjbevonatot leszedem róla), s ezt elrágom.
Igen, valóban csíp, de ez együtt jár a kórokozó-ölő hatással. Most komoly fájdalmat okozott, ahogy érzem a csípős hatást egészen a fülemig - úgy tűnt, egész odáig elharapóztak a baktériumok. Gyakorlatilag alig aludtam éjjel, helyette pedig kitartóan gyömbért rágcsáltam, ami már csak azért sem volt egyszerű, mert alig bírtam nyelni. Közben igyekeztem meditálni és pozitív gondolatokkal traktálni magam - azt hiszem inkább kevesebb, mint több sikerrel, mert nagyon fáradt voltam. Nem mondom, hogy kellemes éjszaka volt, de tény: másnapra sokkal jobban lettem! Pedig éreztem, hogy a lázas betegség határán voltam, mégis a kirándulásra már viszonylag fitten érkeztem. Igaz, hogy végig viseltem a sálamat és melegebb kabátot, mint a többiek, valamint kapucnit, de teljesíteni tudtam a 10 km-es terepi sétát.
Nem mondom, hogy legszívesebben nem nyúltam volna szívesen azon az éjszakán valamilyen fájdalomcsillapítóhoz, vagy azzal kevert torokfertőtlenítő tablettához, de megérte a kitartás: a máskor a torokfájást követő nátha is elmaradt, és csak kis utókezelést igényeltem kevés plusz gyömbérrel és hársfa-, valamint kamillateával. A természetes módszerek igenis csodaszerek, ha kitartóan alkalmazzuk őket!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?
Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.
Veszélyes, ha lenyeli a gyerek a rágógumit?

Sok szülő megijed, amikor gyermeke véletlenül lenyel egy rágógumit – de vajon jogos-e az aggodalom? A szakértők szerint a legtöbb esetben nincs ok pánikra, de bizonyos körülmények között a rágógumi lenyelése komoly egészségügyi kockázatokat is jelenthet.