Menü

Hogyan „kell” jól futni?

Ha érezzük, hogy a szervezetünknek mozgásra van szüksége, de nem a mi terepünk a konditerem vagy az aerobik-szerű edzések, esetleg nincs társunk, akivel sportolni lenne kedvünk, jusson eszünkbe a futás!

A futás egy rendkívül megosztó mozgásforma. Sok ismerősöm a következőkhöz hasonlóan nyilatkozik róla:
„Mi a jó a futásban? Olyan unalmas!”
„Majd akkor futok, ha kergetnek!”

Ha futásra adjuk a fejünket, hagyjuk el a „Mi értelme…” kezdetű gondolatokat!

Személy szerint nem vagyok jó futó, de élvezem ezt a mozgásformát, mert a futás – sokak nagy meglepetésére – a maga nemében tud nagyon is izgalmas lenni, ahogy újabb és újabb eredményeket érünk el. De vannak kiegészítő lehetőségek is, például a súlyzóval való futás vagy a technika tökéletesítése és a mozgás kiszínezése (indiánszökdelés, pulzus figyelése közben).

Kezdetben sokat gondolkodtam, mert terepen gyakran kibicsaklott a bokám, ám szerencsére mindig sérülés nélkül megúsztam. Ennek ellenére minden alkalommal úgy éreztem, ez volt az utolsó, hogy ekkora „szerencsém” volt.

Egy kis utánanézést követően kiderült, hogy rossz volt a technikám. Azt javasolják ugyanis, hogy igyekezzünk úgy futni, ahogy mezítláb is futnánk. Tehát próbálgassuk otthon a házban, a lakásban, a kertben, az udvaron, hogy milyen érzés mezítláb futni. Észre fogjuk venni, hogy ösztönösen nem a sarkunkra érkezünk – mint legtöbbször, ha cipőben futunk -, hanem a lábfejünk elülső részére. Ha ráéreztünk a technikára, igyekezzünk azt megtartani cipőben való futás esetén is.

Észre fogjuk venni, hogy sokkal jobban tudjuk koordinálni a mozgásunkat, az esetleges botlásokat jobban tudjuk majd korrigálni. Arról nem is beszélve, hogy ezzel a módszerrel a térd és a boka fokozottabb tehermentesítésére is képesek leszünk.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.