Hasznos diétás trükkök tárháza
Ha korábban nem figyeltünk oda a táplálkozásunkra, akkor egy fogyókúra jelentős kihívás elé állíthat minket. Néhány egyszerű, mégis fontos ötlet segíthet minket a sikeres diéta (vagy még jobb, ha életmódváltás!) véghezvitelében, hiszen nem csak az a fontos, hogy mit eszünk... Hanem az is, hogy mikor és hogyan, valamint hogy miként trenírozzuk magunkat a nehézségek leküzdésére.
1. Amit Norbitól tanultunk
Bár sokan állítják, hogy Schorbert Norbi csillaga már leáldozóban van a diéták világában, egy dologban biztos, hogy fontosat és korszakalkotót hozott létre. Ez pedig az, hogy ráébresztett és megtanított minket, hogy miket együnk, s miket kevésbé, valamint hogy mit mikor fogyasszunk. Ha tehát képtelen vagy ellenállni a nagymama sütijének, akkor tegyél meg annyit, hogy elrakod másnap reggelre - legalábbis egy kis kóstolót belőle... A hízlaló ételeket csak nagyon módjával fogyasszuk, ezt mindannyian tudjuk - de ha már megtesszük, akkor a legbrutálisabbakat hagyjuk délelőttre, a mérsékelten bevállalhatóakat pedig délután 3 előtt együk lehetőség szerint.
2. A klasszikus "este 6 után"
Rengeteg helyről hallhatjuk, hogy jó alakjuknak a titka mindössze annyi, hogy nem étkeznek este 6 óra után. Nos, ez önmagában talán kevés a sikerhez, ha ezen időpontig chipsek, csokoládék és péksütemények széles palettáját vesszük magunkhoz. Az viszont bizonyos, hogy a nap végefelé már lassul az anyagcserénk, és sokat tehetünk magunkért, ha lefekvés előtt már nem eszünk, valamint ha ezen időponton előttre időzítjük a könnyű vacsoránkat. Bizony sokan így kimaradnak a nagy közös családi vacsorákból, a tévé előtti lakomákból, de valamit valamiért...
3. Felezd, harmadold... vagy egy negyed is elég?
Az elfogyasztott mennyiségeken bizony sok múlik! Itt az idő, hogy csökkentsd az adagokat! Rá fogsz jönni, hogy elég lesz egy szelettel kevesebb kenyér, és hogy a csokit megkóstolni is öröm, nem csak megenni az egész táblával. Mindemellett a zöldségek mennyiségét növelheted az étkezéseidben, s így egyúttal egészségesebb is leszel, másrészt megmarad az illúzió, csupán átcsoportosítottad, hogy mit fogyasztasz. Íme itt a lehetőség, hogy etesd a család azon tagjait, akikre viszont ráfér néhány pluszkiló - már ha van ilyen...
4. Törpevilág
Ha már az adagoknál tartunk, kiváló segítség ahhoz, hogy kevesebbet együnk, a kisebb tányér és pohár. Ha 1,5 dl tej van előttem 6 dl helyett, akkor azt osztom be, és két fél szelet kenyérrel pakolom tele a (jóval kisebb) tányéromat, nem pedig két hatalmas lepénnyel. Elő a kistányérokkal, kávéscsészékkel, süteményes villákkal és kiskanalakkal! :)
5. Így egyél sokszor keveset
Mindenhonnan halljuk, hogy sokszor együnk keveset... igen ám, de miként valósítsuk meg? Nos, ez a tipp fontosabb, mint gondolnánk. Az életmód-szakemberek közül többen állítják: kívülről nézve úgy tűnhet, hogy ők egész nap esznek. Merthogy akár egy barackot is két részletben fogyasztanak el - az egyik felét mondjuk tízkor, a másikat pedig egy óra múlva. Ugyanígy akár dupla ebédet, reggelit, vagy bármi mást esznek, s ez bizony nem dupla adagot jelent, hanem a normál, kicsi adagok különválasztását. Különösen azoknak ajánlott ezt kipróbálni, akik egész nap nassolnának valamit.
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Szotyola az egészségért

Apró magocskák, melyek általában szürke-fehér csíkosak, legtöbbet a boltok polcain mosolyognak szembe velünk egy-egy zacskóba csomagolva. Finomság, de egészség is ücsörög a csomagokban.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!