Hogyan nem nőnek a feladatok a fejünkre?
- Dátum: 2017.08.17., 20:31
- antihalogató szerda, eredmény, gátlás, halogatás, kitartás, megoldás, munka
Biztosan sokan hallottak már az antihalogató szerdáról. Viszont talán még többen vannak, akik nem, ezért most bemutatjuk Nektek ezt a remek, a munkahetet feldobó és feladatokat megkönnyítő megoldást!
Hogyan tehetnénk meg azt, hogy ne egy ládányi feladattal indítsuk a hétfőt vagy fejezzük be a hetet? Mi sem egyszerűbb! Mindössze egy kis kitartás és elhatározás kell hozzá.
Életemben először körülbelül egy éve hallottam erről a fogalomról egy barátnőmtől, azóta viszont igyekszem gyorsan terjeszteni. Meglepett, hogy a körülöttem élő emberek többsége még nem hallott róla. Korábban Farkas Lívia írt a blogjában az antihalogató szerdáról. Lényege, hogy elvégezzük az elmúlt egy hétben felhalmozódott, halogatott feladatokat. Olyankor nincs kifogás, nyafogás vagy kibújás a kötelezettségek alól. Minden szeretett vagy nem szeretett feladatot meg kell csinálnunk.
Természetesen sokkal nehezebb azoknak az embereknek, akiknek az alapjelleméhez szorosan hozzátartozik a halogatás. De ez a módszer – kellő kitartással – nekik segíthet a legtöbbet.
Az előző munkahelyemen be is vezettem ezt a szokást, és remekül tudtunk vele dolgozni. Szerdánként mindig sokkal hasznosabbnak és eredményesebbnek éreztük magunkat. Egyszer előfordult, hogy áttettük az antihalogató szerdát csütörtökre. Jót nevettünk rajta, de csütörtökön nem volt kegyelem. Mindent befejeztünk, amit addig felhalmoztunk. Felszabadító érzés!
Így történt az eset, hogy külföldre költözésem alkalmával is alkalmazni kezdtem a módszert. Az első adandó alkalommal két, akkor már napok óta húzódó feladatot hajtottam végre, aminek a legnehezebb része az volt, hogy egy alig beszélt idegen nyelven kellett megszólalnom. A végeredmény pedig mondhatni csodás lett! Habár nem tudtam teljesen elmondani, amit szerettem volna (nem baj, mert megértették, mit szeretnék!), de megértettem őket! Hatalmas eredményként könyveltem el magamnak.
Következésképpen tehát elmondhatjuk, hogy sosem tudhatjuk, mit nyerünk egy-egy antihalogató nappal: például gátlásokat küzdünk le.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.