Hogyan nem nőnek a feladatok a fejünkre?
- Dátum: 2017.08.17., 20:31
- antihalogató szerda, eredmény, gátlás, halogatás, kitartás, megoldás, munka
Biztosan sokan hallottak már az antihalogató szerdáról. Viszont talán még többen vannak, akik nem, ezért most bemutatjuk Nektek ezt a remek, a munkahetet feldobó és feladatokat megkönnyítő megoldást!
Hogyan tehetnénk meg azt, hogy ne egy ládányi feladattal indítsuk a hétfőt vagy fejezzük be a hetet? Mi sem egyszerűbb! Mindössze egy kis kitartás és elhatározás kell hozzá.
Életemben először körülbelül egy éve hallottam erről a fogalomról egy barátnőmtől, azóta viszont igyekszem gyorsan terjeszteni. Meglepett, hogy a körülöttem élő emberek többsége még nem hallott róla. Korábban Farkas Lívia írt a blogjában az antihalogató szerdáról. Lényege, hogy elvégezzük az elmúlt egy hétben felhalmozódott, halogatott feladatokat. Olyankor nincs kifogás, nyafogás vagy kibújás a kötelezettségek alól. Minden szeretett vagy nem szeretett feladatot meg kell csinálnunk.
Természetesen sokkal nehezebb azoknak az embereknek, akiknek az alapjelleméhez szorosan hozzátartozik a halogatás. De ez a módszer – kellő kitartással – nekik segíthet a legtöbbet.
Az előző munkahelyemen be is vezettem ezt a szokást, és remekül tudtunk vele dolgozni. Szerdánként mindig sokkal hasznosabbnak és eredményesebbnek éreztük magunkat. Egyszer előfordult, hogy áttettük az antihalogató szerdát csütörtökre. Jót nevettünk rajta, de csütörtökön nem volt kegyelem. Mindent befejeztünk, amit addig felhalmoztunk. Felszabadító érzés!
Így történt az eset, hogy külföldre költözésem alkalmával is alkalmazni kezdtem a módszert. Az első adandó alkalommal két, akkor már napok óta húzódó feladatot hajtottam végre, aminek a legnehezebb része az volt, hogy egy alig beszélt idegen nyelven kellett megszólalnom. A végeredmény pedig mondhatni csodás lett! Habár nem tudtam teljesen elmondani, amit szerettem volna (nem baj, mert megértették, mit szeretnék!), de megértettem őket! Hatalmas eredményként könyveltem el magamnak.
Következésképpen tehát elmondhatjuk, hogy sosem tudhatjuk, mit nyerünk egy-egy antihalogató nappal: például gátlásokat küzdünk le.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.