Menü

Hogyan nem nőnek a feladatok a fejünkre?

Biztosan sokan hallottak már az antihalogató szerdáról. Viszont talán még többen vannak, akik nem, ezért most bemutatjuk Nektek ezt a remek, a munkahetet feldobó és feladatokat megkönnyítő megoldást!

Hogyan tehetnénk meg azt, hogy ne egy ládányi feladattal indítsuk a hétfőt vagy fejezzük be a hetet? Mi sem egyszerűbb! Mindössze egy kis kitartás és elhatározás kell hozzá.

Életemben először körülbelül egy éve hallottam erről a fogalomról egy barátnőmtől, azóta viszont igyekszem gyorsan terjeszteni. Meglepett, hogy a körülöttem élő emberek többsége még nem hallott róla. Korábban Farkas Lívia írt a blogjában az antihalogató szerdáról. Lényege, hogy elvégezzük az elmúlt egy hétben felhalmozódott, halogatott feladatokat. Olyankor nincs kifogás, nyafogás vagy kibújás a kötelezettségek alól. Minden szeretett vagy nem szeretett feladatot meg kell csinálnunk.

Természetesen sokkal nehezebb azoknak az embereknek, akiknek az alapjelleméhez szorosan hozzátartozik a halogatás. De ez a módszer – kellő kitartással – nekik segíthet a legtöbbet.

Az előző munkahelyemen be is vezettem ezt a szokást, és remekül tudtunk vele dolgozni. Szerdánként mindig sokkal hasznosabbnak és eredményesebbnek éreztük magunkat. Egyszer előfordult, hogy áttettük az antihalogató szerdát csütörtökre. Jót nevettünk rajta, de csütörtökön nem volt kegyelem. Mindent befejeztünk, amit addig felhalmoztunk. Felszabadító érzés!

Így történt az eset, hogy külföldre költözésem alkalmával is alkalmazni kezdtem a módszert. Az első adandó alkalommal két, akkor már napok óta húzódó feladatot hajtottam végre, aminek a legnehezebb része az volt, hogy egy alig beszélt idegen nyelven kellett megszólalnom. A végeredmény pedig mondhatni csodás lett! Habár nem tudtam teljesen elmondani, amit szerettem volna (nem baj, mert megértették, mit szeretnék!), de megértettem őket! Hatalmas eredményként könyveltem el magamnak.

Következésképpen tehát elmondhatjuk, hogy sosem tudhatjuk, mit nyerünk egy-egy antihalogató nappal: például gátlásokat küzdünk le.

Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?

Probiotikum, higiénia, és tudatosság a nyugodt utazásért

Napsütés, tengerpart, finom ételek – a nyaralás sokak számára a kikapcsolódás csúcspontja. Ám az élményt könnyen beárnyékolhatja egy kellemetlen gyomorrontás vagy hasmenés. Szerencsére némi tudatossággal megelőzhetjük, hogy a pihenés napjait a mosdóban töltsük.

Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.

„A sport öröklődik – De nem a génjeinkben, hanem a példánkban”

Sportos szülők, sportos gyerekek, avagy hogyan adjunk át egészséges szokásokat a következő generációnak?

Nyári táborok: megoldás a szülőknek, élmény a gyerekeknek

A nyári szünet közeledtével sok szülő szembesül az évről évre visszatérő kérdéssel: hogyan oldják meg gyermekeik felügyeletét, miközben ők dolgoznak? A nyári táborok nemcsak praktikus segítséget jelentenek, hanem felejthetetlen élményeket is kínálnak a gyerekeknek.