Házi készítésű ajándék a konyhából
- Dátum: 2017.09.08., 13:28
- ajándék, fűszerolaj, házi készítés, kakukkfű, konyha, kreativitás, kreatívkodás, olaj, olivaolaj, rozmaring
Megint elröppent egy nyár a fejünk felett. Talán úgy érezzük, itt a vége, hiszen az ősz beköszöntével mindig eszünkbe jut az elmúlás, s talán a gondolataink, a kedélyállapotunk is szomorkásabbá változhat. Tegyünk most ez ellen, hiszen egy remek nyári ízeket idéző aromaolaj receptet hoztunk el nektek!
Sose felejtsük el, hogy a kedvünket mindig mi magunk alakíthatjuk. Így nem kötelező hagynunk azt sem, hogy a nyár az elmúlásra emlékeztessen minket. Inkább húzódjunk el a konyhába a vénasszonyok nyara vagy a hűvös, esős idő elől, és legyünk kreatívak.
A következőkben egy rendkívül egyszerű, de személyes ajándékként is jól felhasználható rozmaringos olaj receptjét tárjuk fel előttetek. Az aktív munka mindössze nagyjából 10 perc, utána már csak várakoznunk kell, és közben persze elővehetjük alkotókedvünket. Hiszen a csomagolás sokat számít!
Hozzávalók:
1 maréknyi rozmaringágacska
1 szál kakukkfű
2 gerezd fokhagyma
0,5 l olívaolaj
Elkészítés:
Az üveget, amiben el kívánjuk készíteni az olajunkat, a kupakjával együtt forró, mosószeres vízben alaposan mossuk el, ezzel sterilizáljuk, majd egy tiszta konyharuhára fejjel lefelé fordítva hagyjuk megszáradni.
A rozmaringot és a kakukkfüvet mossuk meg, törölgessük jó szárazra, és a szálakat tépjük félbe. Az előkészített üvegbe dugjuk bele a fokhagymagerezdeket, és töltsük fel a fél liter olívaolajjal. Adjuk hozzá a rozmaringot és a kakukkfüvet is, majd az üveget gondosan zárjuk le. Három napig hagyjuk állni. A későbbiekben pedig hideg és sötét helyen tároljuk, hiszen akár 5-6 hónapig is eltartható ez a különleges ízű olaj!
Rozmaring és kakukkfű helyett készíthetjük zsályával vagy tárkonnyal is. Mindig figyeljünk, hogy a megmosott fűszereket szárazra töröljük, és ha ráöntjük az olajat, az teljesen befedje, különben hamarosan penész keletkezhet az elegy tetején!
Reméljük meghoztuk a kedveteket egy kis konyhai ténykedéshez. Jó szórakozást!
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
A sokoldalú rozmaring
A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?