Hogyan segít az olvasás mindennapjaink során?
- Dátum: 2018.04.18., 22:27
- állásinterjú, egészség, értelmezési képesség, fejlődés, gyorsaság, kompetencia, koncentráció, lélek, memória, memóriafejlesztés, műveltség, nyugalom, olvasás, önfejlesztés, stressz, test, választékosság
Általános iskolában megtanulunk olvasni, és úgy érezzük, kinyílik a világ. Később, mégis saját magunk szűkítjük azt be, egyéb elfoglaltságaink és érdeklődési körünk miatt. Mégis érdemes kézbe venni azokat a bizonyos könyveket, és ha nem is naponta, de kétnaponta lassan, értelmezve olvasni. Hogy miért? Most kiderül!
Az első dolog, ami eszünkbe jut a könyvek hasznáról valószínűleg az, hogy műveltté tesznek, ismereteket nyújtanak, növelik a képzelőerőnket. Ez mind igaz. Sőt, nagyban hozzájárulnak a szókincs gyarapodásához, valamint a kifejezőképességet is fejlesztik. Ettől választékosabban és gördülékenyebben tudjuk megfogalmazni a gondolatainkat, ami jól jöhet például egy állásinterjún.
Az olvasás az elménkre nagyobb hatást is gyakorol. Fejleszti a grammatikai kompetenciát, amely feladatért az agy bal féltekéje felel. Ezáltal könnyebben tanulhatunk meg új nyelvet, és használhatjuk a sajátunkat. Emellett javítja a koncentrációt, könnyebbé teszi a megértést egyszeri olvasásra, így nem kell többször is átfutni a szövegen ahhoz, hogy megértsük. Ez szinte minden téren hasznosítható. Gondoljunk csak bele: amikor recept alapján főzünk, többször is átolvassuk, értelmezzük, főzés közben pedig lépésenként olvasgatjuk, és előfordulhat, hogy a következő alkalommal ugyanezt tesszük. Azonban, akik könnyebben értelmezik, amit olvastak, elég, ha egyszer-kétszer átolvassák a receptet, és könnyebben meg is tanulják azt.
Akik esténként tévézés és internetezés helyett olvasnak, nyugodtabban alszanak és kipihentebben ébrednek. Ez a napi teljesítményükre is hatással van. Könnyebben és hosszabb ideig tudnak koncentrálni, nyugodtabbak, kevésbé stresszes a napjuk, ezáltal maguknak egy kellemesebb munkahelyi légkört teremthetnek. A stresszmentes napok, pedig a testi egészségre is jó hatással vannak, hosszú távon pedig ennek számos előnyét élvezhetjük. Természetesen maga az olvasás nem elég ahhoz, hogy mindez megvalósuljon, de ez is egy elem, amely által közelebb kerülünk a nyugodtabb mindennapokhoz.
Léteznek-e őszi könyvek?
Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.
A Balatonnál télen is van program
A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.
Novemberi kerti teendők
Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.
Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!
Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.
Kéktúrára fel!
Az Országos Kéktúra, egyszerűen csak Kéktúra, Magyarország északi tájain végighaladó, folyamatos, jelzett turistaút. Útvonala a Kőszegi-hegységben található az Írott-kőtől a Zempléni-hegységben fekvő Hollóházáig vezet. A túra elméleti hossza 1172 km, amely egyre népszerűbb hazánkban és egyre több embert vonz a hosszútávú sétálás gondolata.