Menü

Hogyan segít az olvasás mindennapjaink során?

Általános iskolában megtanulunk olvasni, és úgy érezzük, kinyílik a világ. Később, mégis saját magunk szűkítjük azt be, egyéb elfoglaltságaink és érdeklődési körünk miatt. Mégis érdemes kézbe venni azokat a bizonyos könyveket, és ha nem is naponta, de kétnaponta lassan, értelmezve olvasni. Hogy miért? Most kiderül!

Az első dolog, ami eszünkbe jut a könyvek hasznáról valószínűleg az, hogy műveltté tesznek, ismereteket nyújtanak, növelik a képzelőerőnket. Ez mind igaz. Sőt, nagyban hozzájárulnak a szókincs gyarapodásához, valamint a kifejezőképességet is fejlesztik. Ettől választékosabban és gördülékenyebben tudjuk megfogalmazni a gondolatainkat, ami jól jöhet például egy állásinterjún.

Az olvasás az elménkre nagyobb hatást is gyakorol. Fejleszti a grammatikai kompetenciát, amely feladatért az agy bal féltekéje felel. Ezáltal könnyebben tanulhatunk meg új nyelvet, és használhatjuk a sajátunkat. Emellett javítja a koncentrációt, könnyebbé teszi a megértést egyszeri olvasásra, így nem kell többször is átfutni a szövegen ahhoz, hogy megértsük. Ez szinte minden téren hasznosítható. Gondoljunk csak bele: amikor recept alapján főzünk, többször is átolvassuk, értelmezzük, főzés közben pedig lépésenként olvasgatjuk, és előfordulhat, hogy a következő alkalommal ugyanezt tesszük. Azonban, akik könnyebben értelmezik, amit olvastak, elég, ha egyszer-kétszer átolvassák a receptet, és könnyebben meg is tanulják azt.

Akik esténként tévézés és internetezés helyett olvasnak, nyugodtabban alszanak és kipihentebben ébrednek. Ez a napi teljesítményükre is hatással van. Könnyebben és hosszabb ideig tudnak koncentrálni, nyugodtabbak, kevésbé stresszes a napjuk, ezáltal maguknak egy kellemesebb munkahelyi légkört teremthetnek. A stresszmentes napok, pedig a testi egészségre is jó hatással vannak, hosszú távon pedig ennek számos előnyét élvezhetjük. Természetesen maga az olvasás nem elég ahhoz, hogy mindez megvalósuljon, de ez is egy elem, amely által közelebb kerülünk a nyugodtabb mindennapokhoz.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Miért jógázzunk rendszeresen? Mit takar a nevető jóga?

A “jóga” szó a szanksztrit “Yuj” szóból származik, ami hozzáadást, egyesülést jelent. Energia, erő és szépség hozzáadása a szellemhez, testhez és lélekhez. A jóga valódi értelme nem más, mint az elme lecsendesítése a nyugalom és az önmegvalósítás eléréséhez.

A társasjátékok fejlesztő hatása

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

Kreatív hobbik a lelki egyensúly megőrzéséért

Sokszor nem is vagyunk tisztában vele, mennyire fontos, hogy legyen egy kreatív hobbink! Azon kívül, hogy ez a mindennapokban kellemes kikapcsolódást nyújt, segít fejleszteni különböző készségeinket és fenntartja a lelki egyensúlyt.