Menü

Tippek a tavaszi hétvégékre, hogy ne csak otthon ülj

A hosszú, keservesen múló tél után végre itt a tavasz, és az átlagos hétvégéken túl részünk lesz még pár hosszú hétvégében is, például május 1-jén vagy pünkösdkor. Az így felszabaduló időnket megéri hasznosan tölteni. Félretenni egy kicsit a munkát, a tanulást, és kikapcsolódni, vagy belekezdeni valami újba.

A legkézenfekvőbb program egy (hosszú) hétvégére a kirándulás. Nem feltétlenül muszáj messzire utazni, drágán szállást foglalni, majd azon idegeskedni, vajon kárba megy-e az a rengeteg pénz, amit erre szántunk. Kirándulásszervezésben a spontaneitás is hasznos tud lenni. Ha szombat délután jó az idő, felülhetünk a biciklire és elmehetünk egy szomszédos faluba, vagy meglátogathatunk egy, a lakóhelyünkön kívül eső látványosságot. Így mozgunk is egy kicsit, ki is mozdulunk, és valami olyat látunk, ami mellett máskor csak úgy elmennénk.

Ha mégis több napra szeretnénk elutazni, érdemes időt szánni a pontos szervezésre. „Hova megyünk? Hány éjszakára? Mivel éri meg menni? Kérjünk ellátást vagy főzzünk?” Ezek mind fontos kérdések, amelyeken olykor, több ezer forintot spórolhatunk. Egy villámutazás egy éjszakára igénybe vett szállással, otthonról csomagolt reggelivel és kerti sütögetéssel, a reggeli legelső busszal és egyetlen hátizsákkal is tökéletes. Ezért nem kell súlyos tízezreket fizetni, az élmény mégsem marad el.

Persze nem lehet minden hétvégén kirándulni. Olykor az idő is alkalmatlan erre. Ilyenkor otthonra kell kitalálni valamit. Nem kell olvasásra és sorozatnézésre szorítkozni, habár néha arra is szükség van. De sokkal izgalmasabb ilyenkor, amikor több időnk van, kipróbálni egy új receptet, amire egyébként nem szánnánk rá magunkat. A kísérletezés öröme, és hogy valami ritkát készítettünk, feldobja az egyébként szürke hétvégét. Sőt, ha nagyon jól sikerül a főzés, áthívhatjuk a barátainkat, közösen elfogyaszthatjuk, amit készítettünk, és közben minőségi időt tölthetünk együtt.

Ez csak néhány ötlet, hogy kiszakadjunk a megszokott napjainkból, de egy kis kreativitással színt vihetünk a tavaszi hétvégékbe.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tavaszi feltöltődés fontossága

Tavasz közeledtével ébredeznünk kellene pont úgy , mint a természetnek, de előfordul, hogy a tavaszi „kikelet” helyett, sokan bágyadtak, aluszékonyak, sőt sokan fejfájásról, szédülésről panaszkodnak.
Mára, már a tudomány is elismeri, „tavaszi fáradtság” létezik.