Tippek a tavaszi hétvégékre, hogy ne csak otthon ülj
- Dátum: 2018.04.24., 21:23
- biciklizés, falu, főzés, hétvége, kirándulás, látványosság, ötletek, szabadidő, tavasz, túra, város
A hosszú, keservesen múló tél után végre itt a tavasz, és az átlagos hétvégéken túl részünk lesz még pár hosszú hétvégében is, például május 1-jén vagy pünkösdkor. Az így felszabaduló időnket megéri hasznosan tölteni. Félretenni egy kicsit a munkát, a tanulást, és kikapcsolódni, vagy belekezdeni valami újba.
A legkézenfekvőbb program egy (hosszú) hétvégére a kirándulás. Nem feltétlenül muszáj messzire utazni, drágán szállást foglalni, majd azon idegeskedni, vajon kárba megy-e az a rengeteg pénz, amit erre szántunk. Kirándulásszervezésben a spontaneitás is hasznos tud lenni. Ha szombat délután jó az idő, felülhetünk a biciklire és elmehetünk egy szomszédos faluba, vagy meglátogathatunk egy, a lakóhelyünkön kívül eső látványosságot. Így mozgunk is egy kicsit, ki is mozdulunk, és valami olyat látunk, ami mellett máskor csak úgy elmennénk.
Ha mégis több napra szeretnénk elutazni, érdemes időt szánni a pontos szervezésre. „Hova megyünk? Hány éjszakára? Mivel éri meg menni? Kérjünk ellátást vagy főzzünk?” Ezek mind fontos kérdések, amelyeken olykor, több ezer forintot spórolhatunk. Egy villámutazás egy éjszakára igénybe vett szállással, otthonról csomagolt reggelivel és kerti sütögetéssel, a reggeli legelső busszal és egyetlen hátizsákkal is tökéletes. Ezért nem kell súlyos tízezreket fizetni, az élmény mégsem marad el.
Persze nem lehet minden hétvégén kirándulni. Olykor az idő is alkalmatlan erre. Ilyenkor otthonra kell kitalálni valamit. Nem kell olvasásra és sorozatnézésre szorítkozni, habár néha arra is szükség van. De sokkal izgalmasabb ilyenkor, amikor több időnk van, kipróbálni egy új receptet, amire egyébként nem szánnánk rá magunkat. A kísérletezés öröme, és hogy valami ritkát készítettünk, feldobja az egyébként szürke hétvégét. Sőt, ha nagyon jól sikerül a főzés, áthívhatjuk a barátainkat, közösen elfogyaszthatjuk, amit készítettünk, és közben minőségi időt tölthetünk együtt.
Ez csak néhány ötlet, hogy kiszakadjunk a megszokott napjainkból, de egy kis kreativitással színt vihetünk a tavaszi hétvégékbe.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.