Menü

Slackline – avagy egy sokoldalú extrém sport

Mielőtt rátérnénk arra, hogymiért jó ez és mennyi lehetőség van benne, tisztázzuk, mi is ez az új, talán még mindig nem túl elterjedt extrém sport.

Tulajdonképpen egy nejlonból, vagy poliészterből készült óriási spaniferről van szó, amit kifeszíthetünk két szimpatikusnak tűnő szilárd pont közé. Ez a szilárd pont lehet fa, állvány, akármi. A lényeg, hogy valóban tartson. Na de miért akarna valaki „kötéltáncolni”? Bár a legtöbben ezzel a szóval illetik, itt azért kicsit többről van szó. Míg a kötéltáncnál merev kötélen sétálunk, itt rugalmas az anyag, ezért kicsit olyan, mintha egy trambulinon ugrálnánk, ráadásul a kifeszített „kötél” lapos, így könnyebb rajta egyensúlyozni. A szélessége fajtától függ, az egészen vékonytól a talpszélességűig kapható, minden méretben.

Nos, a dolog pikantériáját az adja, hogy rengeteg módon lehet használni. Van, aki csak az egyensúlyérzékének javítására használja, egyszerűen sétálgat rajta oda-vissza. Van, aki jógázik rajta, mivel így az egyszerűbb mozdulatok is nagy kihívást jelentenek. Lehet rajta merészebb mutatványokat is csinálni, szaltózni, ugrálni, ez is egyfajta stílus. Vannak, akik a koncentrációs képességük javítása miatt kezdtek bele, mivel nem csak fizikai, szellemi jelenlétet is igényel. Azonban, akármerről kerülgetjük, minden irányból találunk közös pontot. A mozgást. Amellett, hogy igen szórakoztató és az egészen kicsiktől az egészen nagyokig, bárki kipróbálhatja, rendkívül alaposan megmozgatja a testet. Ráadásul, még ha fizikailag el is fáradunk, a jó levegőn, természetben töltött idő és kikapcsolódás épp ellenkezőleg; feltölti szellemileg az embert.

A kicsit merészebbek kipróbálhatják a slackline különböző formáit. Beszélhetünk urbanliningról, ahol lakott területeken, városokban, parkokban űzik a sportot, vagy ott van a waterlining, amikor víz fölött, vagy akár vízben feszítik ki a kötelet. A tricklining egyszerűen azt jelenti, hogy különböző mutatványokat végzünk a kötélen. A highline az a verzió, ahol magasan a föld vagy víz fölött feszítik ki a spanifert. Bármelyik formáját is választjuk, egy biztos: egy új, érdekes és különösen jó mozgásformával ismerkedhetünk meg, nem beszélve arról a fantasztikus közösségről, ami eköré az extrém sport köré épült.

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

A Balatonnál télen is van program

A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.

Kéktúrára fel!

Az Országos Kéktúra, egyszerűen csak Kéktúra, Magyarország északi tájain végighaladó, folyamatos, jelzett turistaút. Útvonala a Kőszegi-hegységben található az Írott-kőtől a Zempléni-hegységben fekvő Hollóházáig vezet. A túra elméleti hossza 1172 km, amely egyre népszerűbb hazánkban és egyre több embert vonz a hosszútávú sétálás gondolata.