Tanévkezdés bentlakóként: mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
- Dátum: 2018.09.01., 10:21
- albérlet, felsőoktatás, gyerek, iskolakezdés, kollégium, költözés, középiskola, otthon, pakolás, rend, rendszer, rendszerezés, szeptember, tisztaság
A tanévkezdés a szülőknek, a gyerekeknek és a pénztárcáknak is igen megterhelő időszak. A szülő próbál minden szükségeset megadni, mindent fejben tartani, pszichikailag és fizikailag is felkészítenie csemetéjét az iskolakezdés gyötrelmeire. Ez fokozódik azonban, ha a gyerek középiskolás vagy felsőoktatási évei kezdődnek, hiszen ez sokszor (és az éves tendenciákat figyelve egyre gyakrabban) a kollégiumba való beköltözést is jelent. Bár diákotthona válogatja, vannak olyan dolgok, melyek a legpontosabb és ügyesebb pakolás esetén is elmaradhatnak, így ezekből szedtem össze néhányat, amit jó feljegyezni magunknak.
Kis serpenyő
Általában a főzőedények alapjait képezik a költöztető tarisznyának, hiszen utóbbiban lehet levest, tésztát, rizst, miegyebet főzni. A frissen kirepült gyermek életét azonban könnyíthetjük még egy kis méretű serpenyővel, hiszen sokkal könnyebb benne húst, zöldséget, tojást, sütni, általában könnyebb a mosogatásuk is, ráadásul kényelmesebben beférnek egy hűtőbe, ha esetleg arra van szükség.
Hajszárító
Szintén egy olyan darabja a kollekciónak, mely könnyen elfelejtődhet, és pontosan akkor fog hiányozni a legjobban, ha gyermekünk vizes hajjal sétálgat a kollégiumi folyosón a tél kellős közepén. Nem kell ipari nagyságú eszközt venni, figyeljünk oda inkább a praktikusságra és szállíthatóságra,
Pohár és bögre
Általánosan jellemző az is, hogy vagy az egyik van a gyereknek, vagy a másik, holott mindkettőre szükség van. A bögrében kávét, teát, meleg italokat tud gyorsabban elkészíteni, vagy akár levest is, míg a pohár jobb, ha megmarad víznek, üdítőnek, és így legalább kevesebb mikróból kivett felforrósodott pohár általi égési baleset történhet meg.
Olló, cellux
Míg az ágynemű, szappan, toalettpapír egyből eszünkbe jut, ha valahova pakolunk, valahogy a rengeteg információ között elveszik az olló és a cellux is, melyek bármikor jól jönnek. Olló esetén akár a körömolló és a papírvágó olló sem jön rosszul, a cellux pedig tipikus helyzetmentő lehet bizonyos szituációkban.
Papucs
Ráadásul érdemesebb strandpapucsban gondolkodni, mert legyen szó közösségi tusolóhelységről, vagy akár a szobához tartozóhoz, az esetleges lábgombák elkerülése érdekében a legtöbb kollégista papucsban végzi napi mosdótevékenységét. A fürdőszobában és a folyosón is könnyebb kinti papucsban lenni, nem is beszélve a szabadtéri teendőkről.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.