Tanévkezdés bentlakóként: mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
- Dátum: 2018.09.01., 10:21
- albérlet, felsőoktatás, gyerek, iskolakezdés, kollégium, költözés, középiskola, otthon, pakolás, rend, rendszer, rendszerezés, szeptember, tisztaság
A tanévkezdés a szülőknek, a gyerekeknek és a pénztárcáknak is igen megterhelő időszak. A szülő próbál minden szükségeset megadni, mindent fejben tartani, pszichikailag és fizikailag is felkészítenie csemetéjét az iskolakezdés gyötrelmeire. Ez fokozódik azonban, ha a gyerek középiskolás vagy felsőoktatási évei kezdődnek, hiszen ez sokszor (és az éves tendenciákat figyelve egyre gyakrabban) a kollégiumba való beköltözést is jelent. Bár diákotthona válogatja, vannak olyan dolgok, melyek a legpontosabb és ügyesebb pakolás esetén is elmaradhatnak, így ezekből szedtem össze néhányat, amit jó feljegyezni magunknak.
Kis serpenyő
Általában a főzőedények alapjait képezik a költöztető tarisznyának, hiszen utóbbiban lehet levest, tésztát, rizst, miegyebet főzni. A frissen kirepült gyermek életét azonban könnyíthetjük még egy kis méretű serpenyővel, hiszen sokkal könnyebb benne húst, zöldséget, tojást, sütni, általában könnyebb a mosogatásuk is, ráadásul kényelmesebben beférnek egy hűtőbe, ha esetleg arra van szükség.
Hajszárító
Szintén egy olyan darabja a kollekciónak, mely könnyen elfelejtődhet, és pontosan akkor fog hiányozni a legjobban, ha gyermekünk vizes hajjal sétálgat a kollégiumi folyosón a tél kellős közepén. Nem kell ipari nagyságú eszközt venni, figyeljünk oda inkább a praktikusságra és szállíthatóságra,
Pohár és bögre
Általánosan jellemző az is, hogy vagy az egyik van a gyereknek, vagy a másik, holott mindkettőre szükség van. A bögrében kávét, teát, meleg italokat tud gyorsabban elkészíteni, vagy akár levest is, míg a pohár jobb, ha megmarad víznek, üdítőnek, és így legalább kevesebb mikróból kivett felforrósodott pohár általi égési baleset történhet meg.
Olló, cellux
Míg az ágynemű, szappan, toalettpapír egyből eszünkbe jut, ha valahova pakolunk, valahogy a rengeteg információ között elveszik az olló és a cellux is, melyek bármikor jól jönnek. Olló esetén akár a körömolló és a papírvágó olló sem jön rosszul, a cellux pedig tipikus helyzetmentő lehet bizonyos szituációkban.
Papucs
Ráadásul érdemesebb strandpapucsban gondolkodni, mert legyen szó közösségi tusolóhelységről, vagy akár a szobához tartozóhoz, az esetleges lábgombák elkerülése érdekében a legtöbb kollégista papucsban végzi napi mosdótevékenységét. A fürdőszobában és a folyosón is könnyebb kinti papucsban lenni, nem is beszélve a szabadtéri teendőkről.
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Miért ilyen sekély a Balaton?

A Balaton Európa egyik legsekélyebb tava, de vajon miért alakult így, és hogyan befolyásolja ezt a jövőben a klímaváltozás? A „magyar tenger” különleges geológiai múltja és a globális felmelegedés hatásai olyan kérdéseket vetnek fel, amelyek túlmutatnak a nyaralás élményén.