Menü

Zabkása, arcradír, hajpakolás

Gyakran előfordul, hogy egy proteinsütibe csak tojásfehérjét teszek, vagy a rántottába kevesebb sárgáját, így megmarad a tojásból némi alapanyag. A tojás sárgája nagyon jó a bőrnek, a kedvenc arcpakolásom alapja. Eleinte azt gondoltam kizárt dolog, hogy én ezt a család előtt felkenjem az arcomra, de van, amikor úgy hozza az élet, hogy bizony vasalás és főzés közben nincs idő bedőlni a fürdőkádba egy fél órára relaxálni semmilyen arcpakolással, így a házimunka közben szépül az ember lánya, de kiváltságosok mindenképp lazítsanak ezzel a kencével az arcukon egy jó húsz percet a fürdőszobában.

A recept pedig a következő: egy tojás sárgájához szoktam cseppenteni jó minőségű olívaolajat, egy teáskanál mézet, egy teáskanál tejet és annyi zablisztet, hogy fel tudjam vinni az arcomra, kissé sűrű, kenhető massza legyen. Ha folyós, vagy túl darabos, nem marad fent a bőrön, ezért fontos eltalálni a sűrűséget. Amikor megszáradt a bőrünkön, akkor mossuk le, nem lesz egyszerű, de megéri a fáradozást, tényleg babapopsi puhaságú arcbőrünk lesz.

A zab magas rost és gazdag E- illetve B-vitamintartalma mellett számos gyulladáscsökkentő anyagot is tartalmaz, a bőrnek is valóságos csodaszer. Normalizálja a bőr faggyútermelését, kitisztítja a pórusokat, és eltávolítja az elhalt hámsejteket, puhítja a bőrt. A zabpehely ráadásul nemcsak külső és belső szépítőszerünk, hanem még olcsó is, azt hiszem mondhatom, hogy könnyű beszerezni és igazán pénztárcabarát, ha életmódváltásról, házi szépségápolásról beszélünk.

Bőrradír is készíthető belőle. Ehhez keverjünk össze egy maréknyi zabpelyhet kevés cukorral, mézzel és olívaolajjal. Ez egy durvább állagú massza lesz, mint az arcpakolás, viszont eltávolítja az elhalt hámsejteket, s még érzékeny bőrre is alkalmazható, akár egész testünkön is használhatjuk.
A zabot pépesített banánnal, joghurttal is kikeverhetjük, számtalan módon készíthető belőle arcszépítő szer. A zabpelyhes hajmaszkot is érdemes kipróbálni: korpa és viszketés ellen keverjünk össze egy evőkanál zabpelyhet egy evőkanál tejjel, majd adjunk hozzá egy evőkanálnyi mandula olajat. Masszírozzuk át vele a fejbőrt, s hagyjuk hatni 20 percig.

A zab nem véletlenül oly népszerű élelmiszerünk, nemcsak zabkásaként tápláló, hanem a házi szépségápolásban is nagy hasznunkra válhat! Próbáljuk ki!

Téli depresszió és a fényhiány

A télen jelentkező depressziós panaszok hasonlóak az év más részében kialakulókhoz. A depresszió legfőbb tünetei többek közt: alvászavar, fáradékonyság, a mozgás, beszéd, gondolkodás lassulása, feledékenység, szorongás, szomorú, nyomott hangulat, közömbösség. Mit tehetünk a téli depresszió ellen?

Karácsonyi aromaterápia

Karácsony idején, de tulajdonképpen a téli időszakban ünneptől függetlenül is van néhány illat, aroma melyekkel egészen kellemes és meghitt ünnepi hangulatot tudunk varázsolni.

Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között?

Az étrend-kiegészítők jótékony hatásúak az emberi szervezetre, azonban e termékeknek nem tulajdonítható betegséget megelőző vagy gyógyító hatás. Mi a különbség a gyógyszer és az étrend-kiegészítő között? Melyiket válasszuk?

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Ünnepi italok – nemcsak télre

Mostanság, hogy korábban van sötét, olykor hideg, borongós és barátságtalan arcát mutatja az időjárás, jólesik esténként bekuckózni valami finom, forró, szívmelengető téli itallal. Hiszen ki ne szeretné magát felmelegíteni egy bögre gőzölgő finomsággal?