Érzelmek kezelése
- Dátum: 2018.09.18., 19:02
- Varga Ágnes Kata
- bánat, bizonytalanság, érzelmek, érzés, esemény, fejlődés, feladat, folyamat, gyakorlat, külvilág, lélek, meglepetés, nap, nehézség, otthon, önálló, öröm, probléma, psziché, pszichológia, reakció, rutin, történés, türelem
Legtöbbünknek nemcsak a szomorúság, hanem az öröm, a hála, a meglepetés kifejezése is nagyobb problémát okoz a kelleténél. Ilyenkor legtöbbször a világ felé érzett bizonytalanságunk csapdájába esünk. Vagy, ami még rosszabb, az önmagunk felé érzett bizonytalanságunkéba. Szerencsére ez fejleszthető, egyedül is, de szakemberek segítségével is.
Önállóan is, szakemberrel is egész hosszú folyamat a fejlődés. Változás soha nem jön csak úgy, egy csettintésre. Tehát az egyik legfontosabb a türelem. Ha szeretnél otthon, lépésről lépésre haladni, akkor ragadj tollat minden este! Jegyezd fel, milyen meghatározó dolgok történtek veled aznap, mit éreztél közben, és ezt hogyan fejezted ki. Táblázatszerűen is vezetheted így a napjaidat. Amikor pedig már fel tudod ismerni a saját reakcióidat, betoldhatsz egy plusz oszlopot is: ebben azt írd le, hogyan reagálnál most a helyzetre, illetve hogyan reagálhatnál másképp. Így minden esetben végig fogod gondolni, hogy hogyan tudtad kifejezni az örömödet, bánatodat, sértődöttségedet, hogyan tudtad azt magad felé közvetíteni, és mások felé kimutatni.
Ha már ez is megy, gondold végig minden nap azt is, hogy te milyen hatással voltál másokra, és ők hogyan fejezték azt ki feléd. Így nemcsak a saját reakcióidból tanulsz meg következtetéseket levonni, hanem másokéból is. Ebben a gyakorlatban az is nagyon hasznos, hogy pár lapon keresztül látod a saját fejlődési folyamatodat, azt is, ha elakadsz, azt is, ha jó úton haladsz, ami segít, hogy kijelöld magadnak azt a vonalat, ami mentén elképzeled a további napjaidat. Ha igazán bele akarsz mélyülni a dolgokba, színessel megjelölheted a magad és mások által látott kifejezésmódokat, aszerint, hogy helyes, követendő, mások számára is hasznos viselkedés-e, vagy sem.
Érzelmeket kifejezni sohasem könnyű, értelmezni őket pedig még nehezebb. De kellő akarattal megtanulhatjuk kezelni őket.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.