Menü

Stressz-evés

Az evés egyes emberekből olyan pozitív reakciókat vált ki, melyeket folyamatosan újra és újra át akarnak élni. Torzítja a gondolkodásukat, megváltoztatja a látásmódot és a szükségleteket. Persze, ez csak szélsőséges esetekben fordul elő ilyen formában, de kevésbé szélsőséges formában is komoly problémákat tud okozni.

Ilyen például, ha valakit semmi más nem tud megnyugtatni, csak az evés. Ez gyakran szűk étrenddel párosul, vagyis az adott személy stressz hatására mindig ugyanazt eszi. Ez az étel aktiválja szervezetében a jutalmazást, és olyan hormonok szabadulnak fel benne, amelyek elégedettséggel, esetleg nyugalommal töltik el. Ez a nyugalom azonban, akárcsak az alkohol esetében, időleges.

A legtöbb káros szokásunk éppen így alakul ki. A rövid, de azonnali örömet választjuk, először csak pár alkalommal, majd egyre többször és többször. És egy idő után mind a mennyiségen, mind a minőségen változtatni kell. Általában ilyenkor plusz elem jön a képbe. Például, ha valaki stressz-evő, előfordulhat, hogy kezdetben bármilyen étel megfelel neki, később viszont rászokhat a csokoládéra, cukrokra, egészségtelen ételekre. Ez a folyamat addig tart, míg el nem kezdi a boldogság, felszabadulás érzését kötni ahhoz az egyetlen ételhez, ami akár ahhoz is vezethet, hogy minden helyzetben fogyasztani akarja az adott ételt. Így, ha jobban belegondolunk, már nem is stressz-evésről van szó, hanem mániákus evésről, ami sokkal rosszabb, mert nehezebb a leszokás.

Tehát, ha Te is úgy veszed észre magadon, hogy stresszhelyzetben hajlamos vagy az evésbe menekülni, gondolj bele, nem teszel-e hosszú távon rosszabbat magadnak, mint ha elviselnéd a feszültséget, és később másképp vezetnéd le.

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Civilizációs betegségeink

A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?

Idén is lesz Mikulásgyár!

November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

Őszi DIY projektek: otthoni dekorációk

Ahogy az őszi hónapok beköszöntenek, a természet egyre színesebb árnyalatokban ragyog, és a hűvösebb időszak is lehetőséget ad arra, hogy a lakásunkat melegebbé, hangulatosabbá tegyük. Ebben a cikkben olyan egyszerű, mégis nagyszerű DIY ötleteket nézhetünk meg, amelyekkel tökéletes dekorációkat készíthetünk a hűvös időszakra.