Menü

Önismerettel a stressz ellen

Tény, hogy a lelki problémáink idővel kihathatnak testünk egészségére is, nem egy és nem kettő betegségnek lehetnek lelki eredetű okai. A mai rohanó világban talán az egyik legnagyobb kihívás, amivel szembe kell néznünk, a stressz. Azonban ez nem egy egzakt dolog, ráadásul emberenként változik, hogy kinek milyen a teherbírás. Van, akinek már az is stresszforrás, hogy határidőre kell elvégezni valamit, van, aki pedig könnyen veszi a mindennapi akadályokat. Ez teljesen változó, ezen kívül pedig sokszor nem tudjuk kikerülni a stressz okát. Muszáj tehát valahogy kezelnünk a helyzetet, hiszen a későbbiekben akár tényleges egészségügyi problémáink is származhatnak abból, ha nem tesszük.

Sokan úgy gondolják, felesleges pszichológushoz járni, hacsak nem ért minket valamilyen komoly lelki trauma, aminek a feldolgozásához orvosi segítségre van szükségünk. Mások talán szégyenként élik meg, vagy azt mondják, nincs is szükségük erre. Talán így van, talán nem, de ha megkérdezünk egy pszichológust, kinek ajánlja, hogy legalább egyszer próbálja ki, azt a választ fogjuk kapni, hogy mindenkinek. A pszichológus nem oldja meg helyettünk a problémáinkat, azonban segít beszélni róluk és segít felismerni az adott helyzet megoldását.

Tulajdonképpen egy kis önismereti túrán vehetünk részt, ahol megtanuljuk saját magunknak bevallani az érzéseinket, félelmeinket és kételyeinket. Persze nem mindenki egyforma, van, akinek inkább az egyedüllét, az önálló önismeret gyakorlása segít, de egy biztos: fontos, hogy szánjunk magunkra minden nap egy kis időt, amikor kizárólag a saját belső békénkkel törődünk.

Boldog az az ember, aki önmagával őszinte. Önmagunkkal őszintének lenni nehezebb, mint ahogy első hallásra tűnik. Kimondani hangosan, hogyan érzünk és aszerint is cselekedni nem egyszerű, azonban célravezető és kifizetődő. Az önismeret viszont nem egy cél, amit ha elérünk, nincs tovább. Ez egy életen át tartó folyamat, hiszen mindig rájöhetünk magunkkal kapcsolatban újabb és újabb dolgokra. Viszont, ha a saját lelki egészségünket szem előtt tartva próbáljuk élni a mindennapjainkat, hosszú távon szívességet teszünk magunkat is és a környezetünknek is, hiszen, ha valaki stresszes és feszült, az a körülötte lévőkre is ugyan úgy kihathat és máris egy ördögi körbe kerültünk.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.