Menü

Hogyan ne őrülj meg az egyetemtől?

Egyetemre bekerülni gyökeres változás a középiskolához képest. Az is biztos, hogy akárhány évet eltöltöttél ott, mindig lesznek újdonságok a számodra. Lefagy a rendszer, rosszul vetted fel az óráidat, nem ismer fel a tanár, pont azt az egy tételt nem tudod a vizsgán, és a sort lehetne még folytatni. Az is előfordul, hogy mindennapos kis problémák jönnek velünk szembe, vagy a semmin is kiborulunk. A lényeg, hogy a nyugtatót forgalmazó cégek belőlünk élnek, az energiaital- és kávéfogyasztásunk pedig exponenciálisan megnő, és nincs is annyi kozmetikum az üzletekben, amennyi elfedné a karikákat a szemünk alatt.

Az őrületbe kerget a tanár, aki szerint csak az ő tantárgya létezik, ezért annyi házival, beadandóval, zh-val és referátummal dobja fel az életed, amennyivel csak emberileg lehetséges? Ezen nem csodálkozom. Sajnos a tanárok szándékát befolyásolni nem tudjuk. De van egy módszer, amivel kevésbé szörnyűvé teheted a feladataidat. Rendszerezz! Oszd fel a feladataidat napokra, esetleg órákra lebontva, és a feladatok közé csempéssz egy kis lazítást, szórakozást! Főzz egy finom vacsorát, és miközben azzal foglalkozol, a fejedben is helyükre kerülnek az új információk. Ha pedig fogy a teher, egyre könnyebbnek fogod érezni azt, ami még hátra van.

Ha utálod, hogy az egyetem olyan személytelen, keress olyan szabadon választható órát, amelyen kevesen vannak, vagy érdeklődj, van-e olyan csoportos foglalkozás, amelynek a keretein belül az oktatókkal és a hallgatókkal is közvetlenebb viszony alakulhat ki. Járj el az egyetem szervezte programokra, így könnyebben épülhetsz be a közösségbe!

Ha pedig végképp kikészülsz, és nem segít az akaraterőd sem, akkor pihenj! Vegyél ki egy napot, amit tanulás, könyvek, jegyzetek nélkül töltesz el, így újult erővel láthatsz neki újra, a következő naptól kezdve!

Van, akinek az egyetem élete legjobb időszaka, másoknak pedig a túlélés is kérdéses. Akármelyik csoportba tartozz is, az biztos, hogy kellő önállóságot kapsz ahhoz, hogy egy kicsit könnyíts a terheiden, ha úgy hozza az élet.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.

A cipődivat jelentősége és folyamatos változása

A divat világában a cipők mindig is kiemelt szerepet játszottak. Van, aki számára ez az a ruhadarab, amit először megnéz egy emberen. Nemcsak praktikus szerepük van, hanem a személyes stílus kifejezésének egyik legfontosabb eszközei is. A kialakításuk folyamatosan változik, követve a társadalmi, gazdasági és kulturális trendeket, miközben a funkcionalitás és a kényelem is kulcsszerepet kell, hogy kapjon.

Miben más a göndörhaj-fodrászat, mint a hagyományos?

A göndör hajra szabott fodrászati stílusok és technikák különösen fontosak, mivel a göndör haj másfajta kezelést igényel, mint az egyenes haj.

A babzsákfotelek előnyei és hátrányai

A babzsákfotelek az utóbbi években népszerű bútordarabokká váltak, nemcsak a kigyermekek, hanem a kamaszok, sőt a felnőttek, családok körében is. Ezek a kényelmes, puha ülések ideálisak pihenéshez, filmnézéshez egyaránt.

Honnan tudom, hogy társfüggő vagyok?

A társfüggőség nem sokban tér el az alkoholizmustól, a szerencsejáték-függőségtől vagy bármilyen függőségtől. Egy mentális probléma, csak ebben az esetben nem egy tárgytól, egy szokástól, hanem egy másik személytől függünk.