Hogyan ne őrülj meg az egyetemtől?
- Dátum: 2018.09.27., 07:59
- Varga Ágnes Kata
- beadandó, egyetem, előadás, elvárás, feladat, felosztás, felsőoktatás, gyakorlat, iskola, kiborulás, könyv, referátum, rendszerezés, szervezés, szórakozás, szünet, tanulás, teher, választás, zh
Egyetemre bekerülni gyökeres változás a középiskolához képest. Az is biztos, hogy akárhány évet eltöltöttél ott, mindig lesznek újdonságok a számodra. Lefagy a rendszer, rosszul vetted fel az óráidat, nem ismer fel a tanár, pont azt az egy tételt nem tudod a vizsgán, és a sort lehetne még folytatni. Az is előfordul, hogy mindennapos kis problémák jönnek velünk szembe, vagy a semmin is kiborulunk. A lényeg, hogy a nyugtatót forgalmazó cégek belőlünk élnek, az energiaital- és kávéfogyasztásunk pedig exponenciálisan megnő, és nincs is annyi kozmetikum az üzletekben, amennyi elfedné a karikákat a szemünk alatt.
Az őrületbe kerget a tanár, aki szerint csak az ő tantárgya létezik, ezért annyi házival, beadandóval, zh-val és referátummal dobja fel az életed, amennyivel csak emberileg lehetséges? Ezen nem csodálkozom. Sajnos a tanárok szándékát befolyásolni nem tudjuk. De van egy módszer, amivel kevésbé szörnyűvé teheted a feladataidat. Rendszerezz! Oszd fel a feladataidat napokra, esetleg órákra lebontva, és a feladatok közé csempéssz egy kis lazítást, szórakozást! Főzz egy finom vacsorát, és miközben azzal foglalkozol, a fejedben is helyükre kerülnek az új információk. Ha pedig fogy a teher, egyre könnyebbnek fogod érezni azt, ami még hátra van.
Ha utálod, hogy az egyetem olyan személytelen, keress olyan szabadon választható órát, amelyen kevesen vannak, vagy érdeklődj, van-e olyan csoportos foglalkozás, amelynek a keretein belül az oktatókkal és a hallgatókkal is közvetlenebb viszony alakulhat ki. Járj el az egyetem szervezte programokra, így könnyebben épülhetsz be a közösségbe!
Ha pedig végképp kikészülsz, és nem segít az akaraterőd sem, akkor pihenj! Vegyél ki egy napot, amit tanulás, könyvek, jegyzetek nélkül töltesz el, így újult erővel láthatsz neki újra, a következő naptól kezdve!
Van, akinek az egyetem élete legjobb időszaka, másoknak pedig a túlélés is kérdéses. Akármelyik csoportba tartozz is, az biztos, hogy kellő önállóságot kapsz ahhoz, hogy egy kicsit könnyíts a terheiden, ha úgy hozza az élet.
Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.