Menü

Vigyük-e el vásárolni magunkkal gyermekünket?

Nehéz megbirkózni a mindennapok feladataival, miközben mellettünk van egy kisgyerek. A bevásárlás a nehéz feladatok közé tartozik, hiszen a bevásárlóközpontok zsúfolt helyek, a gyerekek pedig sok figyelmet igényelnek. Ha valaki mégis úgy dönt, hogy otthon hagyja a gyermekét, akkor meg kell oldani a felügyeletet is, sietni kell haza, és vigyázni, hogy a napirend ne boruljon fel senki számára. És ezt minden héten meg kell ismételni. Arról már nem is beszélve, hogy a bevásárlást nem lehet mindig napokkal előre tervezni, van, hogy az ember egyszer csak rájön, hogy mi mindenre volna szüksége, és hogy ezt minél hamarabb el kell intézni. Elvigyük-e ilyenkor magunkkal a gyerekeket?

Amíg kicsi a gyermek, nyilván problémásabb a hordozása, nem beszélve az öltöztetés-vetkőztetés örökös folyamatáról, illetve a sok ember láttán megriadt baba megnyugtatásáról. Emiatt célszerűbb a bevásárlást valamelyik szülőnek egyedül intéznie, amíg a másik otthon marad. De később elkerülhetetlen lesz a közös bevásárlás, bár nem is biztos, hogy szükséges elkerülni. Ugyanis a bevásárlás során is rengeteget tanulhat tőlünk a gyermekünk.

A legfontosabb, amit egészen biztosan már a legelején megtapasztal, hogy nem kaphat meg mindent. Ha nyugodtak maradunk és ésszerűen elmagyarázzuk, miért nem ehet chipset a csokihoz, miért nem kaphat meg mindent, amit csak akar, akkor előbb-utóbb lesz foganatja. Persze lehet, hogy erre sokat kell várni.

A másik, hogy megtanulja a pénz értékét. Rájön, hogy ha van egy darab papír a kezében, azért nem mindent adnak neki oda, csak abban az értékben. Megtudja, hogy az a jó, ha valami kevesebbe kerül, és egyszer csak elkezd majd ő is kalkulálni, hogy anyának és apának könnyebb legyen kipengetni az áru értékét készpénzben.

És a legfontosabb, hogy ha jól csináljuk, türelemre szoktatjuk. Nemcsak azokra az osztályokra kell bemennünk, ahol a nekünk tetsző dolgokat árulják, nemcsak csokit kell vennünk, nemcsak az érdekes dolgokat nézzük meg, hanem mindent, ami szükséges. És van, hogy a szükséges élvez előnyt a vágyottal szemben. Tehát ne féljünk elvinni nagyobb gyermekünket vásárolni, hiszen ha sokat látja, beletanul, ami később az ő számára (és a miénkre is) hasznos lesz.

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Koszos hatású farmer és cipő egy vagyonért?

A minap olvastam, hogy Jennifer Lopez egy piszkos, de elképesztően drága farmerban járta New York utcáit. A művésznőről tudjuk, hogy szereti kipróbálni és megmutatni az újabbnál újabb stílusirányzatokat, ám ezúttal lehet, hogy kicsit túllőtt a célon? Egy koszos farmerban járta New York utcáit, amelynek ára megdöbbentő.

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.