Menü

Vigyük-e el vásárolni magunkkal gyermekünket?

Nehéz megbirkózni a mindennapok feladataival, miközben mellettünk van egy kisgyerek. A bevásárlás a nehéz feladatok közé tartozik, hiszen a bevásárlóközpontok zsúfolt helyek, a gyerekek pedig sok figyelmet igényelnek. Ha valaki mégis úgy dönt, hogy otthon hagyja a gyermekét, akkor meg kell oldani a felügyeletet is, sietni kell haza, és vigyázni, hogy a napirend ne boruljon fel senki számára. És ezt minden héten meg kell ismételni. Arról már nem is beszélve, hogy a bevásárlást nem lehet mindig napokkal előre tervezni, van, hogy az ember egyszer csak rájön, hogy mi mindenre volna szüksége, és hogy ezt minél hamarabb el kell intézni. Elvigyük-e ilyenkor magunkkal a gyerekeket?

Amíg kicsi a gyermek, nyilván problémásabb a hordozása, nem beszélve az öltöztetés-vetkőztetés örökös folyamatáról, illetve a sok ember láttán megriadt baba megnyugtatásáról. Emiatt célszerűbb a bevásárlást valamelyik szülőnek egyedül intéznie, amíg a másik otthon marad. De később elkerülhetetlen lesz a közös bevásárlás, bár nem is biztos, hogy szükséges elkerülni. Ugyanis a bevásárlás során is rengeteget tanulhat tőlünk a gyermekünk.

A legfontosabb, amit egészen biztosan már a legelején megtapasztal, hogy nem kaphat meg mindent. Ha nyugodtak maradunk és ésszerűen elmagyarázzuk, miért nem ehet chipset a csokihoz, miért nem kaphat meg mindent, amit csak akar, akkor előbb-utóbb lesz foganatja. Persze lehet, hogy erre sokat kell várni.

A másik, hogy megtanulja a pénz értékét. Rájön, hogy ha van egy darab papír a kezében, azért nem mindent adnak neki oda, csak abban az értékben. Megtudja, hogy az a jó, ha valami kevesebbe kerül, és egyszer csak elkezd majd ő is kalkulálni, hogy anyának és apának könnyebb legyen kipengetni az áru értékét készpénzben.

És a legfontosabb, hogy ha jól csináljuk, türelemre szoktatjuk. Nemcsak azokra az osztályokra kell bemennünk, ahol a nekünk tetsző dolgokat árulják, nemcsak csokit kell vennünk, nemcsak az érdekes dolgokat nézzük meg, hanem mindent, ami szükséges. És van, hogy a szükséges élvez előnyt a vágyottal szemben. Tehát ne féljünk elvinni nagyobb gyermekünket vásárolni, hiszen ha sokat látja, beletanul, ami később az ő számára (és a miénkre is) hasznos lesz.

A mesterséges intelligencia használatának előnyei és hátrányai

A mesterséges intelligencia-rendszerek legtöbbje biztonságos és hasznos, növeli a hatékonyságot és költségmegtakarítást tesz lehetővé, egyes rendszerek ugyanakkor kockázatokat is hordoznak magukba, ezért ezek szabályozást igényelnek.

Miért jó, ha van nyelvvizsgánk

Egy nyelvvizsga megszerzése számos előnnyel jár, mind az egyéni életben, mind a szakmai karrierben. A nyelvvizsga igazolja a nyelvtudásodat, ami növeli a munkavállalási esélyeket, lehetőséget ad a továbbtanulásra külföldön, és javítja a kommunikációs készségeidet a mindennapi életben is.

Tanulható a pozitív gondolkodás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, a pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Vajon tanulható a pozitív gondolkodás és ezáltal a boldogság?

Probiotikum, higiénia, és tudatosság a nyugodt utazásért

Napsütés, tengerpart, finom ételek – a nyaralás sokak számára a kikapcsolódás csúcspontja. Ám az élményt könnyen beárnyékolhatja egy kellemetlen gyomorrontás vagy hasmenés. Szerencsére némi tudatossággal megelőzhetjük, hogy a pihenés napjait a mosdóban töltsük.

Zero waste: törekvés egy tisztább jövő felé

A modern világ elképesztő ütemű fejlődése és a fogyasztási szokásai hatalmas mennyiségű hulladékot termelnek. Szinte mindent eláraszt a szemét: a rengeteg visszamaradt PET-palack, a fesztiválok után maradó szeméthegyek éppen csak a felszínét mutatják egy mélyen gyökerező problémának. Túlzó vásárlási szokások, élelmiszer felhalmozás, a termelés határainak figyelmen kívül hagyása – ezek mind olyan jelenségek, amiket tudatossággal el lehetne kerülni.